CD Projekt RED, twórcy gier Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 chcą pracować nad większą liczbą gier

Nie tylko Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz nadchodzące Cyberpunk 2077, ale możliwe że jeszcze więcej gier zobaczymy od firmy CD Projekt RED. Studio pragnie pracować nad wieloma grami jednocześnie.

Przedstawiciele studia CD Projekt RED ostatnimi dniami mają sporo powodów do zadowolenia. Cieszą się z wielkiej popularności gry Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz nagrody The Game Awards 2015 dla tej produkcji. Jak się okazuje, Wiedźmin to tylko początek i przetarcie szlaków. Firma chce inwestować dalej i zająć się kilkoma projektami jednocześnie.

Docelowo dwa zespoły wewnątrz studia CD Projekt RED mają pracować nad większymi produkcjami, pokroju Wiedźmina 3 czy nadchodzącego Cyberpunk 2077. Co ciekawe, dwa kolejna natomiast pracowałyby nad mniejszymi projektami, pokroju mobilnego The Witcher: Battle Arena.

”Budujemy pod to struktury. Nadal będziemy inwestować w segment mobilny. Marka The Witcher: Battle Arena przechodzi powoli do historii, ale na ‘Arenie’ zbudowaliśmy kompetencje i zespół, który się rozrasta i cały czas intensywnie pracuje.” – powiedział Adam Kiciński.

Prezes spółki CD Projekt, Adam Kiciński, w rozmowie z serwisem ISBnews ujawnił również, że sprzedaż dodatku Serca z Kamienia “spełnia oczekiwania sprzedażowe”. Jak przewiduje CD Projekt RED kolejny dodatek, czyli DLC Krew i wino powinno cieszyć się jeszcze większą popularnością.

Ponadto warto przypomnieć, że już wiosną doczekamy się zresztą nie tylko nowego dodatku, ale także ujawnienia przez firmę planu strategicznego na najbliższe lata. Zobaczymy, może REDzi trzymają w tajemnicy jeszcze jakiś projekt, o którym nie wiemy. Przygody Ciri, jako samodzielna gra? W tym momencie to tylko marzenia fanów Wiedźmina, ale kto wie?

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/witcher-3-deviantart.jpg”]
Written By
More from Patryk

E3 2015 – oficjalny trailer gry FIFA 16

Firma Electronic Arts zdecydowała się udostępnić nowy trailer gry FIFA 16 na...
Read More