Zwolnienia w Activision?

Firma Activison na pewno nie zaliczy ubiegłego roku do tych najbardziej udanych. Bardzo prawdopodobne, że słabe wyniki sprzedaży niektórych produkcji przełożą się na znaczące zmiany kadrowe w firmie. Czy to oznacza również, że na kolejne tytuły przyjdzie nam poczekać nieco dłużej?

Jak podaje Game Informer poinformowany przez pracownika Activision. Władze firmy rozpoczęły procedurę zwolnień i relokacjiswoich pracowników do innych placówek. Wygląda na to, że wszystko z powodu niezadowolenia związanego ze sprzedażą nowej odsłony Guitar Hero oraz Skylanders.

Redakcja GI skontaktowała się z firmą prosząc o potwierdzenie informacji. „Jak wcześniej informowaliśmy, nasze gry sprawdziły się świetnie wśród stałych graczy, lecz obecnej generacji wciąż brakuje graczy casualowych”, poinformował przedstawiciel Activision. „Doszło więc do reorganizacji mającej na celu lepiej spełniać długoterminowe założenia Activision, ponieważ jak zawsze, nasza strategia ewoluuje tak, by zawsze nas trzymać o krok przed szybko się zmieniającym środowiskiem. Współpracujemy z osobami dotkniętymi zmianami oferując outplacment i pełne wsparcie.

Activision poinformowało, że zarówno Guitar Hero oraz Skylanders w tym roku nie spełniło oczekiwań. Ponadto potwierdzono, że w związku z muzyczną serią firma skupi się na dostarczaniu zawartości swoim klientom, żadna pudełkowa wersja gry nie trafi na półki sklepowe w 2016 roku.

[autor- Bartosz Gabiś]

More from Mikołaj Ciesielski

Nowy zwiastun Awakening, dodatku do Call of Duty: Black Ops III to również powrót Wyręczyciela

Już za kilka dni Call of Duty: Black Ops 3 zostanie wzbogacone...
Read More