W listopadzie kolejny update oraz nowy interfejs Xbox One

W sieci pojawiły się oficjalne zapowiedzi nowej aktualizacji konsoli Xbox One. Już w listopadzie na rynku pojawi się nowy software, który znacząco usprawni działanie konsoli oraz udostępni nowy interfejs.

Firma Microsoft szczegółowo opisała zawartość listopadowej aktualizacji konsoli Xbox One. Plany koncernu z Redmond są bardzo ambitne. Najnowszy update ich najnowszej konsoli wprowadzi między innymi nowy interfejs, jak również zapowiadaną od wielu miesięcy wsteczną kompatybilność. Jesteście zainteresowani? Powinniście.

Nowy układ ekranów interfejsu konsoli Xbox One ma wpłynąć na jeszcze prostsze i szybsze docieranie do interesujących aplikacjo oraz gier. Microsoft zapowiada, że znacząco ułatwione ma zostać społeczne dzielenie się materiałami wideo z gry, jak również zdjęciami. Modyfikacjom ulegnie również panel Guide, który pozwoli zajrzeć do listy znajomych, sprawdzić najnowsze powiadomienia czy wiadomości. Producent konsoli zapewnia, że wszystko możemy zrobić bez wychodzenia z gry, a system ani na chwile nie zwolni.

Najciekawszym elementem będzie jednak funkcja wstecznej kompatybilności gier z Xboksa 360. Na samym początku dostępnych będzie około 100 gier, od takich wydawców jak Microsoft, Electronic Arts, Activision czy Ubisoft. W późniejszym okresie poznamy kolejne gry, które zasilą bibliotekę gier z 360-tki na Xbox One.

Na dzień dzisiejszy nie znamy dokładnej daty premiery aktualizacji oprogramowania konsoli. Microsoft ma ujawnić tę datę na dniach. Patch ma pojawić się gdzieś na początku przyszłego miesiąca, a więc stosunkowo szybko. Oczywiście dostęp do aktualizacji wcześniej otrzymają uczestnicy programu Xbox One Preview.

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Liniowe gry mają problem, twierdzi producent Far Cry 4

W sieci pojawiła się wypowiedź producenta gry Far Cry 4, który stwierdził,...
Read More