The Last of Us 2 – wszystko co wiemy

The Last of Us 2 to sequel tytułu, którego fanom Playstation przedstawiać nie trzeba. Pierwsza odsłona wciąż pręży się na 3 miejscu w rankingu gier wszech czasów na PS4 prowadzonego przez Metacritic. Odpowiedzialne za grę studio Naughty Dog przesuwa kolejne daty premiery a premierze nie pomagają ostatnie przecieki w sieci.

Wprowadzenie w nastrój drugiej części wymagałoby zdradzenia elementów fabuły części pierwszej, i mimo, że wątpliwe jest, że uchował się jeszcze ktoś, kto z tym tytułem nie miał styczności to absolutnie nie można takiego ryzyka podjąć. Bądźcie gotowi na stoczenie kolejnej rundy walk o przyszłość ludzkiej cywilizacji w świecie po epidemii grzyba, który doprowadził wszystko na granice całkowitej zagłady. Developerzy zapowiadają, że sequel będzie w stosunku do pierwszej części znacznie bardziej rozbudowany a historia bardziej skomplikowana.

 

Seria The Last of Us to zdecydowanie tytuł dla fanów gier faburalnych. Akcja toczy się jak w filmie, w którym gracz jest głównym bohaterem. Świat nie jest w pełni otwarty i wraz z upływem czasu gracz porusza się dalej w przygotowanej przez scenarzystów fabule. Do decyzji każdego z grających pozostaje, czy przez tytuł przejdzie jak Rambo, czy Assassin w zależności, czy preferuje otwartą konfrontację, czy pozostawanie w cieniu. Od tych preferencji zależeć będzie również dobór broni – posługiwać się można bronią białą, strzelecką (pistolety, karabiny) lub miotającą (łuki, kusze).

 

Druga część The Last of Us ma być o wiele bardziej dramatyczna, przeplatana licznymi wątkami romantycznymi i przyjaźni przeplatanymi wartką akcją i brutalnością znanej graczom z pierwszej odsłony. Momentami ma chwytać za gardło, w innych przypadkach rozczulać, szykuje się prawdziwy roller coaster! Naughty Dog w jednym miejscu stawia poprzeczkę wysoko, by w innym miejscu nieco obniżyć poziom. Zdecydowanie dobrym krokiem jest wsparcie zespołu przez jednego ze scenarzystów Westworld, co pewnością nada fabule tytułu jeszcze bardziej filmowego charakteru, ale niestety tym razem w zespole zabranie Bruce’a Stanley’s, który jako reżyser pracował przy pierwszej części The Last of Us oraz Uncharted 4. Całośc rozgrywki okraszona zostanie soundtrackiem przygotowanym specjalnie na potrzeby tytułu przez Gustavo Santaolla, nagradzanego Oscarami kompozytora, który po raz pierwszy będzie komponował muzykę do jakiegokolwiek sequela – The Last of Us musi być dla niego wyjątkowym projektem!

Premiera gry pierwotnie wyznaczona na koniec maja przesunięta została z powodu światowej pandemii na 19 czerwca 2020. Ostatnio producenci działali w trybie zarządzania kryzysem nie tylko z powodu strachu przed wirusem – do sieci wyciekło mnóstwo informacji o grze. Nie polecam nikomu, ale tak, można z sieci dowiedzieć się już teraz jak kończy się fabuła drugiej części. Każdemu, kto jeszcze nie miał styczności z tytułem można tylko pozazdrościć, bo The Last of Us w wersji Remastered to prawdziwy brylant – większość niestety grę po raz pierwszy przechodziła jeszcze na PS3.

Written By
More from Aleks

Nadjeżdża Forza Motorsport z numerkiem 5 !

Nadjeżdza chyba najlepszy mozliwy smakołyk dla fanów szybkiej jazdy i motoryzacji. Turn...
Read More