Shadow of the Tomb Raider: screeny, okładka i trailer gry Crystal Dynamics

Szykowane od wielu lat Shadow of the Tomb Raider nabiera rumieńców i jest już coraz bliżej finalnej prezentacji.

Rise of the Tomb Raider było świetne i jest jedną z naszych ulubionych gier. Teraz czekamy na to, jak zaprezentuje się jej następca (następczyni?).

Na pierwsze wrażenia z pełnej wersji gry trzeba będzie poczekać do jutra, ponieważ nad redakcjami cały czas wisi embargo. Już dzisiaj można się przyjrzeć pierwszym zrzutom ekranu z gry, na których Lara zwiedza nowe lokacje. Shadow of the Tomb Raider będzie miało odmienną stylistykę – większość miejscówek skąpana jest w mroku. To potwierdza, że zamknięcie trylogii utrzymane zostanie w pesymistycznym tonie. Z kolei na okładce znalazł się rysunek, który niedawno został już oficjalnie ujawniony.

Na imprezie ujawniającej tytuł można było również przyjrzeć się edycjom specjalnym, które zadebiutują na rynku wraz z premierą gry – czyli 14 września. Poza standardową edycją możemy liczyć między innymi na wersję ze steelbookiem oraz Ultimate Edition, gdzie poza grą znajdziemy też latarkę, soundtrack, mini-czekan służący za otwieracz, figurkę Lary oraz cyfrowe dodatki.

„Dzięki ich niesamowitej wiedzy, znajomości marki i wyjątkowej kreatywności, Eidos Montreal we współpracy z Crystal Dynamics dostarczą potężne doświadczenie z Shadow of the Tomb Raider. Produkcja wzniesie serię na nowe wyżyny, a Larę Croft na nowe głębie.”

Powyższe słowa powiedział Yosuke Matsuda, prezes studia i wydawnictwa Square Enix, który nie ukrywa zadowolenia z zaprezentowania produkcji Crystal Dynamics.

„Shadow of the Tomb Raider będzie nowym i nieoczekiwanym wyzwaniem dla Lary Croft. Nasz zespół stworzył zróżnicowany zestaw umiejętności, technik bojowych i sprzętu dla graczy, które trzeba będzie opanować, ponieważ będą one niezbędne, by przetrwać w śmiercionośnej dżungli i grobowcach.”

David Anfossi, kierownik studia Eidos Montréal, zapowiedział natomiast kilka atrakcji. Lara otrzyma wiele nowych możliwości, szczególnie w walce i eksploracji otoczenia (nowe pomysły na wspinanie się).

Tak jak wcześniej zapowiadano, Shadow of the Tomb Raider jest zakończeniem trylogii, więc autorzy kontynuują wątki z poprzednich części gry. Teraz Lara Croft powalczy z czasem i jej zadaniem będzie „ocalenie świata przed apokalipsą Majów”.

Poniżej prezentujemy zwiastun z udziałem Karoliny Gorczycy oraz okładkę i wspomniane zrzuty ekranu z gry.

 

Written By
More from Aleks

Komentarz ekipy Top Gear w Forza Motorsport 5

Forza Motorsport 5 otrzymała niemałe wsparcie w postaci dziennikarzy angielskiego Top Geara....
Read More