Alice: Madness Returns nie dla małolatów

alicja_w_krainie-czarow-krwawy-powrot-projektkonsola-pl

 

      
Amerykańska organizacja cenzorska Entertainment Software Rating Board przyznała grze Alice: Madness Returns klasyfikację „15+”. Przy okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacjio systemie walki i prawdopodobnej londyńskich lokacjach w sequelu słynnego American McGee’s Alice.

Prace nad kontynuacją surrealistycznej wizji przygód Alicji w Krainie Czarów trwają od ponad dwóch lat. Do tej pory jednak deweloperzy ze studia Spice Horse bardzo ostrożnie szafowali konkretami na temat Alice: Madness Returns. Od czego jednak są cenzorzy z ESRB, którzy w uzasadnieniu przyznanej klasyfikacji wiekowej zawarli szereg informacji o tym, czego możemyspodziewać się w grze.

Przede wszystkim tytułowa bohaterka nie będzie bezbronną istotą, przemierzającą krainę ukrytą po drugiej stronie lustra. Wręcz przeciwnie, Alicja ma biegle władać nożem, młynkiem do pieprzu i innego rodzaju bronią, siejąc spustoszenie w szeregach trolli, marionetek, lalek i ożywionych dzbanków do herbaty. Wtórować będą jej przy tym dźwięki rozcinanych ciał i jęk konających przeciwników. Na ekranie pojawi się sporo krwi i strzępów ciał, a niektórzy wrogowie dosłownie stracą głowy. Jednym słowem, szykuje się powtórka z American McGee’s Alice w jeszcze bardziej spektakularnej odsłonie. Alice: Madness Returns z pewnością nie będzie grą dla najmłodszych odbiorców, chociażby z uwagi na pojawiające się w partiach dialogowych wulgaryzmy, czy odniesienia do takich zjawisk społecznych jak prostytucja.

alicja_w_krainie-czarow-ps3-xbox360-projektkonsola-pl-duze

Powołując się na własne źródło w ekipie Spicy Horse, serwis Siliconera poinformował z kolei, że poszczególne etapy fabuły mają rozpoczynać się w wiktoriańskim Londynie, skąd tytułowa bohaterka przenosić się będzie do Krainy Czarów. W ten sposób twórcy gry chcą wyjaśnić problemy Alicji w rozróżnianiu obu rzeczywistości.

Premiera Alice: Madness Returns zaplanowana została na 14 czerwca. Gra, której wydawcą jest koncern Electronic Arts, ukaże się w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

A TUTAJ DWA FILMY Z GAMEPLAY’EM:

                       

Written By
More from Aleks

Przecieki w sprawie nowego XBOXa

Ale tylko w Stanach Zjednoczonych i Japonii. My, biedni, niewarci Europejczycy będziemy...
Read More
alicja_w_krainie-czarow-krwawy-powrot-projektkonsola-pl

Alice: Madness Returns z pewnością nie będzie grą dla najmłodszychodbiorców.

" />