Rise of the Tomb Raider – Square Enix tłumaczy decyzję w współpracy z Micorosftem

Wczoraj rozpętała się burza medialna po doniesieniach o tym, iż Microsoft będzie wydawcą Rise of the Tomb Raider. Dziś to firma Square Enix zabrała głos w tej sprawie.

Tomb Raider trafiło na rynek w roku 1996. Od tamtej pory seria jest jedną z najważniejszych w branży gier wideo.
Tomb Raider trafiło na rynek w roku 1996. Od tamtej pory seria jest jedną z najważniejszych w branży gier wideo.

Microsoft będzie oficjalnym wydawcą superprodukcji Rise of the Tomb Raider – to już za pewne wiecie. Square Enix zdecydowali się podjąć współpracę z amerykańskim gigantem, który jest żywo zainteresowany promowaniem i rozwojem tej znanej marki.

Najnowsza odsłona serii będzie grą na wyłączność (okresowo) dla konsol Microsoftu. Decyzję o wydawaniu Rise of the Tomb Raider przez koncern z Redmond zdecydowali się skomentować włodarze japońskiego wydawcy, czyli przedstawiciele Square Enix.

”Tak, współpracujemy z firmą Microsoft przy pracach nad Rise of the Tomb Raider i jest to wyłączność czasowa, ale w tym momencie nie możemy zdradzić większej ilości informacji na ten temat. Aktualnie koncentrujemy się na tej współpracy, aby dostarczyć jak najlepiej przygotowaną grę na Xboksa 360 oraz Xbox One.” – stanowisko Square Enix.

To oczywiste, że w takich sytuacja koncern odpowiadający za sprzęt nie chce rozmawiać na temat ekskluzywności w czasie, aby utrzymywać wysokie zainteresowanie grą. Jednakowoż cała sytuacja jest nieco frustrująca, bowiem nadal nie wiemy nic na ten temat, nie ma konkretów na temat ekskluzywności i wersji na inne platformy. Tak czy owak, na Rise of the Tomb Raider z pewnością warto czekać.

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/12/10/rise-of-the-tomb-raider-microsoft-deal-does-have-a-duration-square-enix-reiterates/]

Written By
More from Patryk

Polowanie na Szarego Wilka – trailer DLC dla Sniper Elite III: Afrika

Sniper Elite III: Africa to trzecioosobowa gra akcji która trafi na konsole...
Read More