Projekt Konsola i Polak Potrafi wspierają twórców gry Dekompresja

Na PolakPotrafi.pl pojawiła się bardzo interesująca inicjatywa. Jej pomysłodawcy chcą stworzyć grę na urządzenia mobilne i telefony. Mowa o grze Dekompresja.

polakpotrafi

Dekompresja, to gra z gatunku top-down shooter dedykowana na topowe platformy mobilne: iOS, Android oraz Windows Phone. Tytuł stawia nacisk na klasyczną akcję, dobrze znaną z “pecetowych” odpowiedników, wystrzegając się zarazem popularnych trendów przenośnego grania: mikropłatności oraz tandetnej oprawy.

Za inspirację posłużyły szlagiery gatunku twardej fantastyki naukowej: Obcy, Pamięć Absolutna czy Odległy Ląd.

Przenośne granie to dziś domena mikropłatności i tandetnej oprawy. Dekompresja ma stanąć w opozycji do tego trendu opierając się na czterech zasadach.

Gameplay to klasyka, czyli dynamiczna rozgrywka a nie zbieranie punktów czy wirtualnej waluty. Dekompresja ma obsługiwać kontrolery: MOGA, MOJO, pady. Wszyscy wiemy, jak ciężko gra się na ekranie dotykowym, twórcy polecają więc kontrolery.

pp_header1

Za projektem stoi nowo powstałe, warszawsko-krakowskie studio gier “Sathra Games”, w skład którego wchodzą cztery osoby:

  • Miłosz Moczkowski (programista)

  • Grzegorz Michalak(muzyk, wykłada inżynierie dźwięku na PJWSTK)

  • Zbigniew Grzędowicz (scenarzysta, designer leveli, syn znanego polskiego pisarza SF, Jarosława Grzędowicza)

  • Maciej Jaworski (dziennikarz).

Aby gra powstała potrzeba 50 tys. zł. Dlatego twórcy postanowili ruszyć z projektem na PolakPotrafi.pl i poprosić o wsparcie graczy, którzy w zamian za wpłaty będą mogli otrzymać ciekawe nagrody: od pełnej wersji Dekompresji, po specjalny, unikalny model postaci.

[informacja prasowa]

 

Written By
More from Patryk

Zobacz jak bawiono się na imprezie PlayStation Polska przedstawiającej Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

PlayStation Polska podzieliło się ze mną oficjalną foto relacją z imprezy tematycznej...
Read More