Dlaczego Ubisoft zdecydowało się na kooperację w Assassin’s Creed: Unity?

Assassin’s Creed: Unity nie będzie posiadało klasycznego trybu multiplayer. W zamian za to gra otrzyma tryb kooperacji dla kilku graczy. 

Marka Assassin's Creed otrzyma w tym roku dwie nowe odsłony przeznaczone na starą i nową generację konsol.
Marka Assassin’s Creed otrzyma w tym roku dwie nowe odsłony przeznaczone na starą i nową generację konsol.

Assassin’s Creed: Unity to najnowsza odsłona serii, która pojawi się na rynku w wersjach na Xbox One oraz PlayStation 4. Tytuł nie będzie posiadał klasycznego trybu rywalizacji pomiędzy graczami, ale firma Ubisoft wprowadzi tryby współpracy. Francuska firma pracuje w pocie czoła nad grą, która od podstaw jest tworzona z myślą o klasycznej kooperacji kilku graczy. Projektant poziomów w rozmowie z serwisem Gamingbolt potwierdza, że od samego początku rozmyślano o takim własnie rozwiązaniu. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Decyzję o tym, że idziemy we wspólne granie między kilkoma graczami podjęliśmy już na początku projektowania tej gry. To oznaczało, że skupiamy się wyłącznie na mechanice oraz systemie nastawionym bardziej na kooperację, niż na walkę między graczami. Kosztowało nas to sporo czasu i pracy, aby na nowo zdefiniować walkę. To samo dotyczy poruszania się po świecie oraz skradania się.” – Bruno St-Andre, główny projektant poziomów w grze Assassin’s Creed: Unity

Tytuł ma być odpowiedzią francuskiego giganta na ogromne zapotrzebowanie rynku na gry ”nowej generacji”. Poznaliśmy również okres historyczny, w którym akcja gry zostanie umiejscowiona. Wcześniejsze plotki o Japonii lub II Wojnie Światowej raczej się nie spełnią. Unity zabierze nas do XVIII wiecznej Francji, która skąpana jest w rewolucji.

Assassin’s Creed: Unity pojawi się na Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach klasy PC. Premiera gry została zaplanowana na 28 października tego roku.

Written By
More from Patryk

Forza Theft Auto? Tak i możecie sprawdzić nawet trailer

Fani gry Grand Theft Auto 5 znani są z ciekawych pomysłów związanych...
Read More