Premiera zwiastunu Uncharted 4 nie obyła się bez kontrowersji

Premiera Uncharted 4 to prawdopodobnie najgorętsza rzecz jaka czeka w tym roku posiadaczy Playstation 4. Ta przygodowa gra akcji podbiła serca milionów fanów za czasów poprzedniej konsoli Sony, a teraz szykuje się do wielkiego wejścia w obecnej  generacji konsol. Szkoda, że głupi błąd popełniony w zwiastunie, trochę przyćmił jego premierę.

W zwiastunie od razu można zaobserwować, że ludzie z Naughty Dog nie próżnowali i korzystają ze wszystkich udoskonaleń nowej konsoli. Grafika wygląda obłędnie, a mimika twarzy postaci jest wiarygodna i pewnym jest, że tylko ułatwi fanom wkręcenie się w prezentowaną historię.

Niestety, w jednym z kadrów pojawia się obraz przedstawiający plażę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że pracownik Ubisoft Montreal Aymar Azaïzia również oglądał ten zwiastun i zauważył, że jest to szkic koncepcyjny Assassin’s Creed 4: Black Flag. Nie przebierając w słowach skomentował ten fakt na swoim twitterze:

Woooow, Uncharted 4 wykorzystuje jeden ze szkiców koncepcyjnych AC IV w swoim zwiastunie… Już rozumiem “złodzieja” – napisał pracownik Ubisoftu

Twórcy Uncharted przeprosili za ten błąd wszystkich odpowiedzialnych za serię Assassin’s Creed oraz swoich fanów. Sony zdjęło poprzednią wersję i zastąpiło ją nową, a poprzednią wciąż można zobaczyć tutaj.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=hh5HV4iic1Y” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]
Written By
More from Bartek Gabiś

Gears of War 4 zmierza na PC?

Wygląda na to, że rozpoczęty przez Microsoft proces unifikacji platform Windows 10 i...
Read More