AverMedia przygotowali całkiem fajną ofertę dla wszystkich osób zainteresowanych streamingiem gier wideo przez internet. Twitch rośnie w siłę, więc warto się do zaangażowania na tej platformie dobrze przygotować.
Wspólnie z Live Gamer Extreme swoją premierę miała również nowa wersja oprogramowania przeznaczona właśnie dla niej. Dziś możecie poznać nowości, w jakie została wyposażona. Z pewnością sprawią one, że Wasze nagrania bądź streamy staną się znacznie lepsze.
Nowy wygląd
Wygląd nowego oprogramowania został całkowicie przebudowany, aby jak najbardziej ułatwić pracę autorom, przy nagraniach czy streamach. W lewym górnym rogu pojawił się główny panel sterujący, który podzielono na trzy kategorie. Ujęcia/ Strumień, Ustawienia oraz Udostępnianie mediów, każda z nich spełnia całkowicie różne funkcje.
Panel ustawień
W panelu ustawienia widzimy szereg opcji konfiguracyjnych. Dzięki nim możecie np. zmienić język, ustawić skróty klawiszowe, wybrać urządzenie do przechwytywania głosu, skonfigurować konta sieci społecznościowych oraz zapisać lub importować nasze profile.
Panel udostępniania mediów
Panel ten umożliwia szybki dostęp do wszystkich naszych nagrań, które w każdym momencie za pomocą szybkiej funkcji Share, można udostępnić na kanałach społecznościowych. Funkcja działa z najpopularniejszymi portalami typu Facebook czy YouTube.
Panel Ujęcie / Strumień
To bez wątpienia najważniejsze miejsce w którym spędzicie najwięcej czasu, ponieważ właśnie w tym panelu otrzymacie dostęp do najważniejszych ustawień. Po lewej stronie do wyboru ścieżki z których chcemy wyłapywać obraz i audio. Dzięki zaawansowanej technologii Live Gamer Extreme, która działa również jako mixer, można spokojnie wybrać dodatkowe ścieżki audio, które zostaną uwzględnione w nagraniach.
Panel konfiguracyjny
Oferuje możliwość wyboru jakości naszego nagrania, gdzie możemy dostosować go do Waszych potrzeb bądź skorzystać z profili przygotowanych przez producenta. Dodatkowo zaimplementowano w nim funkcje edytowania na żywo w czacie nagrań. Tak jak w przypadku nagrań mamy też dostęp do ustawień opcji strumieniowania na żywo. W bardzo prosty sposób można je skonfigurować pod konkretne potrzeby lub skorzystać z wcześniej przygotowanych gotowych profili. Warto przypomnieć, iż do przeprowadzenia dobrej jakości streama potrzeba szybkiego łącza internetowego.
Panel podglądu i scen
Środkowa część RECentral 2 zajęta jest przez tak zwaną deskę rozdzielczą, która zapewnia podgląd tego, co aktualnie się nagrywa, streamuje. Mowa tutaj również o opcji Scen, w której można w prosty sposób dodać naszą kamerkę internetową, dodatkowe grafiki, czy chociażby czat.
W prawym dolnym rogu znajdują się dwa przyciski, jeden odpowiedzialny w zależności od programu za włączenie i wyłączenie nagrywania bądź stremowania, a drugi za zrobienie szybkiego zrzutu ekranu.
Cover Creator
W ramach całego pakietu RECentral 2, otrzymujemy również do dyspozycji niewielką osobną aplikację Cover Creator, która jest prostym edytorem graficznym. Umożliwia ona stworzenie w bardzo szybki sposób predefiniowanej okładki do naszego urządzenia Live Gamer Extreme.
Dzięki wszystkim tym zmianom i nowością RECentral 2 stało się bardziej intuicyjne, przyjazne i zrozumiałe. Nowe oprogramowanie dostępne jest na oficjalnej stronie producenta.
Sugerowana cena detaliczna Live Gamer Extreme wynosi 680 zł.
[informacja prasowa]