Playstation VR tańsze niż Oculus Rift

W tym roku, po latach oczekiwania na premierę sprzętu Virtual Reality, w końcu nastąpią premiery Oculus Rift oraz Playstation VR. Osoby oczekujące produktu Oculus VR mają jeszcze 12 dni na podjęcie decyzji o zakupie, podczas gdy fani Sony będą musieli poczekać aż do października. Do końca roku ma być dostępnych 50 gier dla okularów Playstation.

Playstation VR to dawny Project Morpheus, czyli okulary rzeczywistości wirtualnej (a raczej futurystyczny hełm), które współdziałają z PlayStation 4 i umożliwiają grę w niekonwencjonalny sposób. Taki zestaw wymaga gry całym ciałem, a dzięki swojej konstrukcji tworzy iluzję jakby gracz był częścią gry. To niestety wiąże się z koniecznością posiadania dużej przestrzeni wokół siebie, bowiem do gry jest potrzebna nie tylko konsola, ale i zestaw kontrolerów Move i kamera rejestrująca ruchy. Plus ze względu na emocje towarzyszące grze, bezpiecznie jest by otoczenie było puste.

Cena zestawu wynosi £349 / €399 / $399 i nie zawiera on potrzebnej kamery oraz kontrolerów, ale prezes Sony zapowiedział, że na całym świecie będą wydane powiększone zestawy. Ich cena będzie różna w zależności od regionu. Oznacza to, że Playstation VR jest tańsze o 200$ od swojego konkurenta Oculus Rift. Dodatkowo brak kamery i kontrolerów może się okazać dobrze wykalkulowanym pomysłem. Ten sprzęt był już dostępny podczas poprzedniej generacji konsol i nawet na naszym Allegro lub OLX można ów sprzęt dostać za małe pieniądze.

Written By
More from Bartek Gabiś

Zabraknie Activision na targach E3

Targi Electronic Entertainment Expo w Los Angels to prawdopodobnie największe święto graczy. To...
Read More