PES 2016 lepszy od FIFA 16? Zdaniem Konami jak najbardziej

Przedstawiciele Konami uważają, że już teraz PES 2016 dogonił serię FIFA. Producenci uważają, że za parę lat to PES wysunie się na prowadzenie w tym zażartym spotkaniu.

FIFA od kilku lat jest wyraźnie na prowadzeniu, jeżeli mowa o serie piłkarskie. PES miał problemy z odnalezieniem swojej tożsamości i płynnym przejściem na nową technologię w postaci FOX Engine. Gra PES 2016 zdaniem Adama Bhattiego, product manager firmy Konami, jest już tak dobra, jak konkurencja od EA Sports. Wystarczy kilka lat, aby to PES przejął prowadzenie w tym zażartym spotkaniu.

”Zdecydowanie doganiamy konkurencyjny cykl FIFA i musimy być pełni szacunku w związku z tym. Jako Konami powinniśmy ciągle zmniejszać ową lukę. Za parę lat z pewnością znów wysuniemy się na prowadzenie, ale musimy przekonać do siebie większą ilość ludzi. Pewnych rzeczy nie możemy kontrolować i są to między innymi licencje, ale w kategoriach prezentacji, efektów wizualnych chcemy i możemy przodować na rynku.” – powiedział Bhatti.

Największym problemem twórców uznanej i lubianej serii PES jest właśnie brak kompletnej licencji, z którym Konami zmaga się od lat. Mimo to rokrocznie otrzymujemy coraz lepszy, ładniejszy i przygotowany w oparciu o nowoczesne mechaniki rozgrywki. Wiele można serii Pro Evolution Soccer zarzucić, ale wygląda na to, że tegoroczna odsłona rzeczywiście może być przełomowa.

Gra już dziś debiutuje na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz pecetach. Recenzja gry na Projekt Konsola już niebawem, dajcie wygrać Ligę Mistrzów kochanym Juventusem Turyn wpierw, rzekłem.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=8Jw_2Gxvt1c” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f6e51116f6b5870139884f”]

Written By
More from Patryk

PlayStation Plus kwiecień 2014 – Whoa Dive!, Dishonored i co jeszcze?

Oferta PlayStation Plus na kwiecień 2015 roku uwzględnia dwie gry: Dishonored na...
Read More