Kolejna osoba odchodzi z BioWare

Ostatnie 3 miesiące nie są dobre dla studia BioWare, od grudnia produkcję Mass Effect: Andromeda opuściły dwie osoby zajmujące wysokie stanowiska silnie wpływające na kształt gry, a teraz dołącza do nich jeszcze starszy edytor, Cameron Harris.

Jest to bardzo doświadczony twórca, który pracował między innymi nad: Mass Effect: Andromeda, Star Wars: The Old Republic, Guild Wars 2, Dragon Age: Inquisition czy Gears of War 3. Współpracując z takimi gigantami jak EA czy Nintendo. Jej zadaniem była bardzo bliska współpraca ze scenarzystami, ale także z ekipą odpowiedzialną za dubbing.

„Zdecydowałam się opuścić przemysł growy i powrócić do Seattle w poszukiwaniu nowych wyzwań. Opuszczę BioWare w połowie kwietnia.

Bardzo dobrze spędziłam czas w BioWare, pracując z wieloma utalentowanymi, pełnymi pasji osobami. Jestem wdzięczna za wszystko czego mnie nauczyliście w ciągu minionych lat.

Wszystkim moim przyjaciołom i współpracownikom w BioWare i całej branży growej życzę wszystkiego najlepszego. Jesteście jednymi ze wspanialszych osób, które znam.

Do moich fanów: dziękuję wam za cały entuzjazm i wsparcie ostatnich lat, okazane gdy się zajmowałam grami.”- napisała Harris na swoim koncie na Twitterze.

Prawdę powiedziawszy, ta informacja, plus zeszłotygodniowe przesunięcie premiery Mass Effecta: Andromedy może wzbudzić w graczach niepokój. Szczególnie, że w grudniu odszedł z BioWare’u główny scenarzysta, a teraz starszy edytor. Seria jest znana z bardzo dobrze napisanych postaci, a to nie wróży im dobrze. Na pocieszenie jednak warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach nad pojedynczymi tytułami AAA+ pracują dziesiątki osób.

Written By
More from Bartek Gabiś

Playstation VR tańsze niż Oculus Rift

W tym roku, po latach oczekiwania na premierę sprzętu Virtual Reality, w...
Read More