Jak sprzedało się Gran Turismo 6 na PlayStation 3?

Gran Turismo 6 to jedna z najlepszych gier wyścigowych na rynku, choć tylko na PlayStation 3. Dziś poznaliśmy konkretne liczby dotyczące sprzedaży tej gry, które nieco mnie zaskoczyły.

Polyphony Digital oraz Sony Computer Entertainment America (SCEA) poinformowały o sprzedaży gry Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Uznany racer od Kazunori’ego Yamauchi’ego sprzedał się w ilości 2.3 miliona egzemplarzy. To spory wynik, zważywszy na fakt odchodzącego w cień PlayStation 3, aczkolwiek myślałem, gra sprzeda się jednak nieco lepiej. Bo przecież to najgorętsza gra ekskluzywna w katalogu PlayStation, czyż nie?

Dodatkowo Sony podaje, że cała kultowa seria sprzedała się już w imponującej ilości aż 72.6 miliona egzemplarzy na przestrzeni 17 lat. To wspaniały wynik, który uzyskany został ekskluzywnie tylko na konsolach PlayStation. Przez wiele lat mogliśmy grać w gry wyścigowe najwyższej jakości, dzięki czemu wykręcony został własnie wielomilionowy wynik, który zaimponuje każdemu.

Warto podkreślić, że Gran Turismo 5 sprzedało się w o wiele większej ilości, choć grą wideo było nieco słabszą. Piąta odsłona serii, jak informuje Sony, sprzedała się w ilości 10.89 miliona egzemplarzy w Ameryce Północnej i na całym świecie. To naturalne, że genialne Gran Turismo 6 raczej nie pobije tego wyniku, głównie z tego względu, iż zostało wydane w okresie wchodzenia na rynek konsoli PlayStation 4. Wielu graczy przerzuciło się na nową konsolę Sony i oczekuje kolejnej odsłony serii przygotowanej z myślą własnie o PlayStation 4.

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Kazunori Yamauchi, który  urodził się 5 sierpnia 1967, jest pomysłodawcą oraz twórcą serii Gran Turismo i dyrektorem Polyphony Digital. Został szefem Polyphony Digital po stworzeniu swojej pierwszej gry na konsolę PlayStation, którą Motor Toon Grand Prix. Pierwsza odsłona kultowego cyklu Gran Turismo została wydana w roku 1997 na PlayStation.[/efsnotification] [efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=t_vvF8u6noI” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55e6aa4bd126414f211b6c55″]

Written By
More from Patryk

PlayStation 2 obchodzi piętnaste urodziny!

Dziś wypada wielki dzień dla wszystkich tych, którzy byli szczęśliwymi użytkownikami PlayStation...
Read More