Hideo Kojima odszedł z firmy Konami, czy może jest na urlopie?

Gdzie jest aktualnie Hideo Kojima? Tego nie wie nikt i w tym cały problem, choć informacje napływające do nas z mediów są sprzeczne. Ponoć odszedł z firmy Konami, a jej przedstawiciele twierdzą, że jest na dłuższym urlopie.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że popularny Hideo Kojima nie współpracuje już z firmą Konami i odszedł z niej kilka dni temu. Japończyk dokładnie 9 października pożegnał się ze swoim byłym pracodawcą i opuścił firmę, ale na jak długo, tego nie wie nikt. Dochodzą do nas sprzeczne sygnały, z jednej strony mowa jest o dłuższym urlopie, ale z drugiej o tym, że Hideo Kojima może faktycznie otworzyć własne studio i już się tym zajmuje.

Wystarczy przytoczyć komunikat rzecznika prasowego firmy Konami, który stwierdził, że Hideo Kojima jest aktualnie na dłuższym urlopie. Trochę to dziwne, szczególnie z uwagi na wcześniejszą ”wojenkę” o jego imię i nazwisko, które zniknęła z wszystkich gier Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Konami dodaje, że absolutnie nic nie wie o jakiejkolwiek imprezie pożegnalnej Hideo Kojimy, dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu, że po zakończeniu prac nad piątą odsłoną serii japoński producent zasługiwał na dłuższy urlop.

Krążą pogłoski, że Hideo Kojima organizuje aktualnie własne studio, które ma zająć się nowymi projektami. Z całą pewnością producent nie będzie już pracował przy grach z serii Metal Gear Solid. Może zbratał się z koncernem Sony, bo o tym też ostatnio donosiliśmy?

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/08/Kojima-Interview.jpg”]

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Killzone: Shadow Fall – twórcy udostępnią dużą aktualizację, która odmieni oblicze gry

Guerilla Games, czyli zespół odpowiadający za grę Killzone: Shadow Fall, postanowił udostępnić...
Read More