Hideo Kojima miał więcej ofert, ale ostatecznie wybrał Sony ze względów osobistych

Hideo Kojima związał się umową z firmą Sony, przy której będzie w spokoju pracował nad nową grą ze swoim studiem Kojima Productions. Dlaczego jednak wybór padł na japońskiego giganta?

Kojima Productions to nowe, stare studio japońskiego producenta gier wideo, który tym razem związał się z firmą Sony. Hideo Kojima po wielu miesiącach sprzeczek z wydawnictwem Konami zdecydował się poszukać nowej drogi i wrócić niejako do korzeni. Japoński producent, jak sam przyznaje, miał wiele ofert, ale finalnie zdecydował się na współpracę z Sony, bo jest mu ”najbliżej do tej firmy i ma z nią dobre wspomnienia”.

”Z firmą Sony jest tak, że ona produkuje swój content na najwyższym poziomie i robi to w skali globalnej. Dziękuję im, że ponownie umożliwili mi zaistnienie w branży gier wideo. Ludzie w Sony są i zawsze byli dla mnie mili i przyjaźni, zawsze dobrze mi się z nimi współpracowało. Oczywiście miałem wiele innych ofert od największych firm, ale zdecydowałem się na Sony, bo dobrze się znamy i dobrze rozumiemy. Osobiście uważam, że jest to otoczenie, w którym uda mi się stworzyć coś niesamowitego.” – komentuje Hideo Kojima.

Warto pamiętać, że Sony oraz Hideo Kojima w przeszłości odnosili razem wielkie sukcesy. Pierwszy Metal Gear Solid jest uważany za ikonę pierwszego PlayStation i grę kultową (ekskluzywną na tej konsoli). Również Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty miało ogromny wpływ na promocję konsoli PlayStation 2 i jej dalszą sprzedaż.

Teraz Hideo Kojima będzie ponownie współpracował z Sony, tym razem ”na wyłączność” i należy spodziewać się szumnych zapowiedzi w przyszłym roku. Sam producent przyznaje, że aktualnie szuka siedziby Kojima Productions gdzieś w Tokio. Co ciekawe, chce aby było to niewielkie biuro, bowiem nie chce koncentrować się na ”meblowaniu” obiektu a tworzeniu nowej gry.

Tak trzymać i już czekam na wielką zapowiedź! Może współpraca z Guillermo Del Torro?

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/12/hideo-kojima.jpg”]
Written By
More from Patryk

Rozdajemy ostatnie kody do World of Tanks: Xbox 360 Edtition na czołg Tetrarch

Przygotowaliśmy dla Was kolejną porcję kodów dających dostęp do czołgu Tetrarch, oraz...
Read More