Hideo Kojima jest zainteresowany systemem PlayStation VR

Burza informacyjna wokół Hideo Kojimy nie cichnie. Jego przejście pod skrzydła Sony PlayStation to powód do kolejnych, ciekawych doniesień. Również na temat PlayStation VR.

Założyciel studia Kojima Productions jest definitywnie zainteresowany technologią PlayStation VR i wirtualną rzeczywistością. Producent zdradził redakcji IGN, że chciałby w przyszłości stworzyć coś na ten sprzęt, aczkolwiek nie może teraz sprecyzować, jaka będzie to gra i kiedy miałaby powstać.

”Pewnego dnia stworzę coś przy pomocy tej technologii, ale jeszcze nie jestem pewien co. Wierzę jednak, że VR to przyszłość.

Nie jestem pewien, czy wykorzystamy obecny stan VR, gogle są trochę duże, ale może przerzucimy się na AR lub coś w tym rodzaju. Jednak, kiedy tylko wirtualna rzeczywistość zawita do każdego domu, postrzeganie gier i filmów drastycznie się zmieni. Chciałbym mieć w tym swój udział” – komentuje Hideo Kojima.

Na dzień dzisiejszy nie ma mowy o jakichkolwiek zapowiedziach na PlayStation VR od Kojima Productions i Hideo Kojimy. Producent zajmuje się teraz organizacją swojego nowego biura i zaczyna prace nad nową grą dedykowaną PlayStation 4. Upłynie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się czegokolwiek o tym projekcie, ale należy również pamiętać słowach Kojimy dotyczących PlayStation VR i traktować jako niemałą ciekawostkę.

Jeżeli ten człowiek razem z Guillermo Del Torro byli w stanie wykrzesać z wersji demonstracyjnej P.T. tyle jakości i świeżości, to co mógłby zrobić na zupełnie nowej platformie do gier?

[efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/playstation-vr-girl.png”]
Written By
More from Patryk

Piętnaście minut z Forza Horizon 2

Przed nami wielka premiera Forza Horizon 2 na Xbox One oraz Xboksie...
Read More