Gotyckie klimaty na nowych screenach z Thief 4

Eidos publikuje kolejne materiały z czwartej odsłony przygód Garretta, najsłynniejszego złodziejaszka w branży gier, który jest głównym bohaterem czwartej odsłony Thief.

Thief-4-Banner

Gra zapowiada się na godnego przedstawiciela gatunku skradanek, z tą jednak różnicą, iż wydarzenia na ekranie oglądamy z widoku pierwszoosobowego. Czwarta odsłona gry ma wprowadzić nową jakość prowadzenia walki – przeciwnicy będą bardziej aktywni, zorganizowani i roztropni w patrolowaniu pomieszczeń. Na poniższym zwiastunie poznajemy królową Żebraków, która oprowadzi nas po mrocznym mieście, podkreślając istotę naszej roli w całej tej opowieści. Nad powrotem legendarnej marki pracują dwie ekipy, Eidos jako producent, Square Enix w roli wydawcy. W grze wcielamy się w rolę Garretta, miejskiego mistrza złodziejskiego fachu, któremu za skórę zalazł nowy Baron. W Thief 4 wracamy do znanego nam uniwersum, które jest wypadkową wielu momentów w naszej kulturze – gotyku, ery wiktoriańskiej oraz steampunku. Gra podąża ścieżką nakreśloną przez poprzednie odsłony, a więc stawia na wygórowany poziom trudności, planowanie każdego kroku, jak również zabawę w ”kotka i myszkę” ze strażnikami.

W sieci opublikowano kilka screenów z rzeczonej produkcji. W mojej opinii prezentuję się one znakomicie, twórcy odwalili kawał dobrej roboty, aby gra wyglądała bardzo szczegółowo, a w tle pobłyskiwało wiele detali. Zwróćcie uwagę na dynamiczne oświetlenie, światło które odbija się na strojach naszego bohatera i wrogów. Lokacje również wyglądają znakomicie, tym bardziej ich wnętrza, pełne detali i małych szczegółów, które wpływają na odbiór całości. Gra trafi na Xbox One, Xboksa 360, PlayStation 3, jak również PlayStation 4. Osobiście uważam, że warto się w nią zaopatrzyć w wersji na konsole nowej generacji.

t1 t2 t3 t4 t5 t6 t7

Written By
More from Aleks

Nowe grafiki z Lords of the Fallen

W ostatnim czasie możemy zapoznać się z coraz większą liczbą informacji na...
Read More