Główny scenarzysta Mass Effect: Andromeda opuszcza BioWare

Zaledwie pięć miesięcy trwała współpraca scenarzysty Halo 4 i BioWare’u. Chris Schlerf opiszcza Montreal i pracę nad nową częścią Mass Effecta na rzecz swojego poprzedniego studia Bungie.

Ta informacja została dzisiaj potwierdzona przez samego Chrisa Schlerfa za pośrednictwem jego wpisów na serwisie Twitter:

Aby potwierdzić to, o co niektórzy pytają od kilku miesięcy. Nie pracuje już dłużej nad Mass Effetc: Andromeda w BioWare Montreal.”- napisał Schelfer w jednym ze swoich tweetów.

Chris Schlerf wyraził się bardzo ciepło na temat swojego doświadczenia w studiu BioWare, ale przekazał, że równie mocno cieszy go zmiana miejsca i dołączenia do nowej ekipy. Biorąc pod uwagę krytykę jaka spadła na Bungie po premierze Destiny i niezadowolenia z powodu miernej fabuły gry, możemy z pewnością postawić na to, że Schlerf od razu został przydzielony do prac nad fabułą kontynuacji MMOFPSa, który po dodatku The Taken King wjechał na właściwe tory oferując wiele odpowiedzi wyjaśniających luki z podstawowej wersji gry i poprzez wprowadzenie lżejszego nastroju odzyskał, ale i przyciągnął nowych graczy.

Nie wiadomo czy prace nad nową odsłoną Mass Effecta nie szły po myśli scenarzysty czy po prostu Bungie, mające wsparcie Activision, zaoferowało po prostu lepszą umowę. To co wiemy na pewno, to że jest to kolejny cios w produkcję kosmicznego RPGa, bowiem już kolejna osoba opuszcza szeregi studia w trakcie produkcji gry, przed nim był to Chriss Wynne i David Faider.

[autor- Bartosz Gabiś]

More from Mikołaj Ciesielski

Snoop Dogg pojawi się w Call of Duty: Ghosts

Najpierw Predator, gwiazda kina, a teraz Snoop Dogg. Infinty Ward nie zwalnia...
Read More