Będą kolejne opóźnienia Tom Clancy’s The Division?

Tom Clancy’s The Division to sygnowana nazwiskiem angielskiego pisarza sieciowa gra cRPG. Twórcami tego tytułu jest studio Massive Entertaiment. Akcja gry rozgrywa się w przyszłości gdzie w wyniku zamachu terrorystycznego Nowy Jork zostaje praktycznie zniszczony. The Division zmierza na konsole nowej generacji oraz na komputery osobiste.

Czy sieciowa gra sygnowana nazwiskiem znanego pisarza odniesie sukces? Dla serii to na pewno coś nowego, tak samo jak dla fanów.

Przedwczoraj okazało się, że na The Division przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku. Tymczasem okazuje się, że nawet ten termin może zostać niedotrzymany. Mówi o tym jeden z pracowników Massive Entertaiment, który dodatkowo krytykuje Ubisoft za to, że ustalił datę premiery na jesień 2014 roku.

Poczuliśmy się wtedy, jakby ktoś uderzył nas w twarz. Nie chcemy powtórki z Battlefielda 4 wypuszczając niedokończoną grę. The Division ma za dużo potencjału, dlatego poprosiliśmy o więcej czasu, aby móc w pełni zrealizować tę fantastyczną wizję.

Anonimowy pracownik odniósł się także dotyczącej wsparcia studia dwiema ekipami, czyli Reflections oraz Red Storm, lecz podobno nie daje to gwarancji, że The Division zostanie ukończone na czas, czyli na jesień przyszłego roku.

Zatrudniamy obecnie wielu nowych ludzi oraz otrzymujemy sporo pomocy od Ubisoftu, a ta na pewno się przyda, jeśli gra ma być skończona przed jesienią przyszłego roku. Mimo wszystko, mówię to ze smutkiem, uważam, że jest to za bardzo optymistyczny termin, jako iż wciąż nie mamy działającej wersji gry i wciąż musimy radzić sobie z problemami, aby zmusić do poprawnego działanie komponent multiplayer, który wciąż jest w fazie konceptu.

Ponadto odniósł się również do ostatnich plotek według których Xbox One ma być platformą wiodąca dla The Divison. Pracownik stwierdził, że to nieprawda, ponieważ PlayStation 4 jest potężniejszym kawałkiem hardware’u i, że on jak i jego koledzy uważają, że łatwiej tworzy się właśnie na nową konsole Sony. Snowdrop, czyli silnik, który będzie napędzać The Division działa rzekomo lepiej na PlayStation 4 i nawet jeśli Microsoft chce, aby gra Massive Entertaiment zmieniło platformę wiodąca na ich konsole, to nic takiego nie miało miejsca.

Rozgrywka w The Division nastawiona jest na wieloosobową kooperacje. Wcielamy się w rolę agentów i próbujemy opanować sytuacje w zniszczonym mieście. Gra posiadać będzie otwarty świat, co umożliwiać będzie swobodną eksploracje i podejmowanie pobocznych zadań. Naturalnie istotnym elementem będzie walka, która ma przypominać tę, którą twórcy przedstawili w Tom Clancy’s Ghost Recon.

[dzięki- Gamereactor]

More from Mikołaj Ciesielski

Twórcy Assassin’s Creed Unity twierdzą, że rynek gier wideo porzuca standard 60 klatek na sekundę.

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona znanej serii, za którą odpowiedzialna jest...
Read More