Battlefield 5 i Mass Effect Andromeda w przyszłym roku trafią do na rynek?

Już w przyszłym roku na rynku mogą pojawić się dwie duże produkcje Electronic Arts w sprzedaży. Mowa tutaj o kolejnym przedstawicielu serii Battlefield oraz Mass Effect Andromeda.

Na temat przyszłości Electronic Arts zdecydował się wypowiedzieć Peter Moore podczas imprezy Credit Suisse Technology Media and Telecom Broker Conference. Poruszył on temat nadchodzącego roku i gier wideo wydawanych przez jego firmę.

Według Petera Moore’a do końca roku 2015 sprzedanych zostanie 52-53 miliony sztuk konsol PlayStation 4 i Xbox One łącznie. Nie ukrywa jednak, że ta liczba może być nawet jeszcze większa. Ponadto okazuje się, że nowy Battlefield (możliwe że piąta odsłona serii) oraz Mass Effect: Andromeda wylądują na półkach sklepowych w roku fiskalnym 2017. Mowa tutaj o okresie pomiędzy 1 kwietnia 2016, a 31 marca 2017.

To z pewnością dobre wiadomości dla wszystkich fanów gier Electronic Arts oraz tych wybranych produkcji. Warto jeszcze pamiętać, że przyszły rok to również, a może przede wszystkim, wielka premiera Mirror’s Edge Catalyst. Jeżeli faktycznie Electronic Arts szykuje piątego Battlefielda na przyszły rok oraz Mass Effect Andromeda, to firma zapewni sobie bardzo mocny line-up gier na PlayStation 4 i Xbox One.

Na koniec warto jeszcze nadmienić, że według Petera Moore’a celem sprzedażowym firmy jest trafienie do 13 milionów użytkowników z grą Star Wars: Battlefront do końca roku fiskalnego. Przedstawiciel EA dodał również, że jest całkiem pewny, że jest to wynik możliwy do osiągnięcia.

[interaction id=”564a06e23eaa7f143423a703″]

Written By
More from Patryk

Sony przygotowuje wielkie zapowiedzi na PlayStation Experience

Sony przygotowuje się do tegorocznej edycji imprezy PlayStation Experience. Ponoć japoński gigant...
Read More