Xbox One nie zdoła wyprzedzić sprzedaży PlayStation 4?

Wysoka sprzedaż konsoli PlayStation 4 przekłada się bezpośrednio na udziały w rynku firmy Sony. Xbox One nadal musi gonić, a sam szef oddziału Xbox przyznaje, że nie jest to łatwe dogonić japońską konkurencję.

Phil Spencer jest szefem działu Xbox. Lubiany i popularny, ale często również bardzo bezpośredni. Podczas imprezy GeekWire Summit przedstawiciel firmy Microsoft odpowiadał na pytania zebranych dziennikarzy. Redaktorzy Videogamer zapytali go o sytuację Xbox One na rynku i przewagę Sony. Oto co odpowiedział w tej sprawie:

”Sony ma wielką przewagę i dobry produkt na rynku. Podoba mi się nasza zawartość oraz oferowane gry. Popełniliśmy jednak kilka wpadek na początku. Mianowicie stałe połączenie z siecią, używane gry, bez względu na funkcję: przestano ufać, że to nasi gracze są najważniejszą rzeczą podczas podejmowania konkretnych decyzji. Budujemy produkt tylko dla siebie, czy przede wszystkim dla graczy? Gdy tylko to pytanie pojawi się w głowach użytkowników, to szybko stracimy kredyt zaufania.”

Firma Microsoft zderzyła się ze ścianą krytyki, gdy jeszcze w roku 2013 zaprezentowała swoje pomysły na Xbox One. Na pamiętnych targach E3 konkurencyjne Sony wręcz znokautowało giganta z Redmond. Odbiło się to czkawką na długie miesiące i głównie dlatego PlayStation 4 sprzedaje się lepiej od konsoli ze Stanów Zjednoczonych.

Należy jednak pamiętać, że powoli, aczkolwiek sukcesywnie, firma Microsoft wprowadza na rynek nowe rozwiązania, aktualizacje i wspaniałe gry. Przecież już tej jesieni zagramy w Halo 5: Guardians czy Rise of the Tomb Raider, a przecież potężna Forza Motorsport 6 jest już na sklepowych półkach. Bitwa trwać będzie do samego końca, a moim zdaniem użytkownicy Xbox One mogą spać spokojnie, bo ich sprzęt będzie otrzymywał wspaniały content.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=bBPp1F-Utd4″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

The Order: 1886 ze świątecznym trailerem

W sieci pojawił się świąteczny trailer gry The Order: 1886, która to...
Read More