Electronic Arts przewiduje 50 milionów egzemplarzy PlayStation 4 i Xbox One na rynku do końca roku

Przedstawiciele firmy Electronic Arts są przekonani, że tylko do końca tego roku na rynku znajdzie się aż 50 milionów konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Ogromna baza klientów dla ich gier.

Według włodarzy firmy Electronic Arts do końca tego roku baza użytkowników konsol PlayStation 4 oraz Xbox One urośnie aż do 50 milionów. Jest to znakomita baza klientów dla gier wideo tego producenta oraz wydawnictwa.

W tej sprawie postanowił wypowiedzieć się dyrektor finansowy Electronic Arts, który szacuje, że do końca roku klienci kupią około 50 mln pudełek z konsolami. Znaczący wpływ na taki wynik mogą mieć Święta Bożego Narodzenia i najgorętszy okres w roku dla naszej branży.

”Oczywiście, konsole sprzedają się szybciej niż się spodziewaliśmy. Zainteresowanie jest znacznie większe od tego z poprzedniej generacji. Jesteśmy na dobrej drodze, by jako branża osiągnąć około 50-51 mln sprzedanych sztuk do końca roku kalendarzowego. Zazwyczaj najwięcej konsol jest sprzedawanych w ostatnim kwartale, ponieważ wielu klientów kupuje urządzenia na prezenty.”

Warto jeszcze zwrócić uwagę na kolejną wypowiedź Blake’a Jorgensena. Dyrektor finansowy Elektroników stwierdził ponadto, że moc PlayStation 4 i Xbox One jest fantastyczna i dopiero teraz będziemy poznawać prawdziwe oblicza tych konsol.

Jest wielce prawdopodobne, że ten wynik zostanie uzyskany. W sieci pojawia się ostatnio dużo zapowiedzi o okolicznościowych bundle packach PlayStation 4 oraz Xbox One. Ponadto doszło ostatnio do obniżki ceny konsoli PlayStation 4, ale i Microsoft poradził sobie znakomicie właśnie w październiku.

A Wy na którą konsolę się zdecydowaliście, a może dopiero w nadchodzących miesiącach zamierzacie kupić konsolę?

[interaction id=”563b590458d1f96a2cee694e”]

Written By
More from Patryk

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ładniejsze na PlayStation 4?

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ”wygląda lepiej i ostrzej na PlayStation...
Read More