Czyżby Rise of the Tomb Raider szybciej na PlayStation 4, niż się tego spodziewamy?

Wiemy że gra Rise of the Tomb Raider w wersji na komputery osobiste pojawi się na rynku już w przyszłym miesiącu. Czy to oznacza, że debiut na PlayStation 4 będzie równie błyskawiczny?

W sieci pojawiły się informacje o styczniowej premierze gry Rise of the Tomb Raider na komputerach osobistych. Tytuł najwyraźniej nie sprzedaje się na Xbox One tak, jakby tego sobie życzyło wydawnictwo Square Enix, zatem trzeba ”wodować” przygody Lary Croft na pozostałych sprzętach do grania. Styczeń na pecetach, a chwile później na PlayStation 4?

Wcześniej wydawca podkreślał, że gra Rise of the Tomb Raider na konsolę Sony pojawi się gdzieś pod koniec przyszłego roku. W świetle zaistniałej sytuacji z edycją na PC można stwierdzić, że faktycznie Square Enix się śpieszy, aby wydać na rynek wszystkie trzy edycje tej gry.

Rynek PlayStation 4 jest zdecydowanie większy, aniżeli Xbox One, szczególnie w naszym kraju. Gracze korzystający z konsoli Sony czuli się zawiedzeni, że Rise of the Tomb Raider nie pojawi się na ich konsoli równocześnie z innymi. Crystal Dynamics najprawdopodobniej już pracują nad dopracowaną i wysokiej jakości edycją gry, tak na PC, jak również PlayStation 4.

Kiedy nastąpi premiera tej drugiej? Miejmy nadzieję, że chwilę po tym, jak gra zadebiutuje na komputerach PC. Pamiętajmy że w okresie jesiennym 2016 roku gra Rise of the Tomb Raider ponownie musiałaby bić się z takimi produkcjami jak Mass Effect Andromeda czy nowym Call of Duty.

Co więcej, nowe przygody Lary Croft powinny pojawić się na PlayStation 4 jeszcze przed premierą gry Uncharted 4: A Thief’s End, aby zagarnąć znaczną część graczy lubiących takie gatunek gier. Ja jestem za, a Wy jak obstawiacie premierę gry na konsoli Sony?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=fxS-leXA-Iw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Call of Duty: Advanced Warfare zaproponuje nam coś nowego w trybie multi

Call of Duty: Advanced Warfare trafi na konsole nowej generacji, Xboksa 360,...
Read More