Bethesda chwali się wysoką sprzedaż gry Fallout 4 w dystrybucji cyfrowej

Bethesda jest zadowolona z wielkiej premiery gry Fallout 4 w klasycznej formie pudełkowej, ale okazuje się, że ogromne zainteresowanie gra wzbudza również w dystrybucji cyfrowej.

Organizacja Super Data, która zajmuje się monitorowaniem sprzedaży cyfrowej gier wideo donosi, że czwarta odsłona Fallouta zarobiła niespotykaną sumę 100 milionów dolarów w zaledwie trzy dni od pojawienia się w oficjalnej sprzedaży.

Firma Bethesda dodała również, że całkowity przychód ze sprzedaży Fallout 4 w tym czasie wyniósł aż 750 milionów. Wychodzi więc na to, że gra rzeczywiście nie ma sobie równych a zainteresowanie jest wręcz ogromne.

Oczywiście popularniejsze są edycje pudełkowe gry, ale w żaden sposób nie można ignorować wartości dystrybucji cyfrowej na rynku gier wideo. Bethesda właśnie doświadczyła mocy, jaką niosą ze sobą również tego rodzaju edycje gier. Wygodnictwo graczy, których często nie chce się wybrać do sklepu po grą, bądź zrezygnowali z pudełkowych edycji na dobre, przekłada się na konkretne wyniki firm produkujących gry wideo.

Fallout 4 dostępne jest na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Gra została pochlebnie oceniona przez branżowe media a jej średnia na serwisie Metacritic to aktualnie aż 87 punktów.

Na koniec należy zatem zadać proste pytanie: na jaką wersję gry Wy się zdecydowaliście – pudełkową czy cyfrową edycję Fallout 4?

[interaction id=”5655a559b8db3ddc5e7579c4″]

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja – mroczne zamczyska, lochy oraz walka na nowych materiałach wideo

Firma BioWare udostępniła drugą część materiałów promocyjnych w formie wideo, które pokazują...
Read More