Assassin’s Creed może nie wrócić do corocznego cyklu

Niedawno, bo w zeszłym tygodniu, zostały potwierdzone doniesienia o tym jakoby w 2016 roku miała się nie ukazać gra z serii Assassin’s Creed. Dzisiaj dowiadujemy się, że możliwym jest zaprzestanie wydawania tej gry rok w rok.

W trakcie Ubisoft’s Investor Day, prezes i CEO firmy Yves Guillemot, zapytany o to czy seria ponownie będzie wydawana rok w rok odpowiedział:

“Celem nie jest jak najszybsze powrócenie do corocznego cyklu, lecz do regularnego wydawania. Zrozumieliśmy, że przyszła pora, by dać grze więcej czasu, tak aby deweloperzy mogli naprawdę popracować nad marką i jej mechaniką w celu wciągnięcia jej na wyższy poziom. To co dzisiaj widzimy prezentuje się obiecująco. Będziemy mogli wrócić do regularnego wydawania gier z serii. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy każdego roku.”

W dalszej części Q&A, CFO Alain Martinez dał do wyjaśnił, że jeśli firma powróci do corocznego cyklu to nie będzie to spowodowane koniecznością wypełnienia grafiku, lecz dlatego że gra ma ku temu predyspozycje.

Written By
More from Bartek Gabiś

Blizzard łata stare gry

Blizzard już lata temu się wsławił wśród swoich fanów tym, że nie...
Read More