Activision Blizzard sfinalizowało przejęcie firmy King

King to obecnie dosłownie król gier mobilnych. Są to twórcy między innymi gry Candy Crush Saga, która każdego miesiąca przynosi jej twórcom góry dochodów. W listopadzie zeszłego roku doszły słuchy o chęci wykupienia tej firmy przez Activision Blizzard, znanych z gier Call of Duty czy StarCraft II. Wczoraj sprawa doszła do finału, a jej częścią są niewyobrażalne sumy pieniędzy.

Cała sprawa ilustruje jak ogromną częścią dnia stały się gry mobilne i jaką są one kopalnią złota. Poprzez ten zakup firma Activison Blizzard będzie miała sieć klientów stworzoną z ponad 500 milionów osób. Szacowany całoroczny dochód firmy wzrósł z 1,575 miliardów dolarów w 2015 do oszałamiającej kwoty 6,25 miliardów dolarów z końcem 2016. Oznacza to że kupno King za 5,9 miliardów dolarów powinno się zwrócić już tego roku.

Zakup King to kolejny krok Activision Blizzard do stworzenia największej firmy rozrywki multimedialnej. Wcześniej ogłoszono stworzenie dywizji zajmującej się kreowanie filmów na bazie, na przykład Call of Duty, a do tego wykupiono Major League Gaming jako podwaliny pod platformę eGamingową.

Written By
More from Bartek Gabiś

Marcowe Xbox Games with Gold

Games with Gold jest subskrypcją proponowaną posiadaczom konsol Xbox 360 i Xbox...
Read More