Zapowiedź gry God of War III Remastered

God of War III Remastered to kolejna klasyczna gra z epoki PlayStation 3, która doczeka się odświeżonej edycji na PlayStation 4. W okresie odgrzewania kotletów Kratos może być czymś wyjątkowym, oczywiście w jakości 1080p.

God of War to gra firmy Sony Santa Monica, która jest ekskluzywną pozycją na konsolach Sony.
God of War to gra firmy Sony Santa Monica, która jest ekskluzywną pozycją na konsolach Sony.

Pewne niewielu z Was wie, że w zamysłach twórców postać Kratosa miała mieć niebieskie tatuaże zamiast czerwonych? SCE Santa Monica Studio nie chcieli, aby ich postać kojarzyła się z inną, choć jaką, tego nigdy nie ujawnili. Czy wiedzieliście, że tatuaże na jego ciele przedstawiają jego brata? No właśnie, marka God of War skrywa w sobie wiele tajemnic, o które lepiej jest dopytać na wstępie tego tekstu, aniżeli marudzić na kolejną edycję HD zapowiedzianą na PlayStation 4.

W mitologii greckiej Kratos był Bogiem Siły i Zemsty. Gry z tej serii cechuje świetny system walki oraz rozgrywki. Czasem trudno sobie wyobrazić, aby właściciele PlayStation 3 nie mieli styczności z tym tytułem. Sony jednak zdecydowało się sięgnąć właśnie po God of War III i odświeżyć ten tytuł z myślą o Playstation 4. W przypadku The Last of Us: Remastered rozumiałem decyzję portu na PlayStation 4, bowiem gra pojawiła się na rynku w niedużym odstępie czasu. Jak więc rozumieć chęć ponownego zarobienia na God of War III Remastered, skoro oryginał wyszedł w roku 2010?

god of war 3

Sprzedaż konsoli PlayStation 4 nadal rośnie, a dla wielu graczy jest to pierwsza konsola Sony w ich życiu. Mogli nie mieć styczności z marką God of War i stąd pomysł odświeżenia trzeciej odsłony tego niezwykle popularnego cyklu. To właśnie dla tych graczy przygotowano grę God of War III Remastered, aby zapoznać ich z legendarnym Kratosem.

Zainteresowani grą God of War III Remastered otrzymają mitologię grecką, efektowne walki, świetny system rozgrywki oraz starcia z potężnymi i wielkimi bossami. Santa Monica Studio już w roku 2010 wykonali fenomenalną robotę, bowiem God of War III prezentowało bardzo wysoką jakość animacji, która nie była zamknięta na sztywno (30fpsów). Teraz gra może zostać dodatkowo usprawniona poprzez wykorzystanie mocy obliczeniowej PlayStation 4 i uwolnienie 60 klatek na sekundę. Już w przypadku Dmc Devil May Cry: Definitive Edition uwolnienie animacji robiło ogromne wrażenie, a Kratos walczy w podobny sposób, co Dante. Dlaczego więc miałoby się nie udać w przypadku God of War III Remastered?

god of war 3 2

W trzeciej części cyklu otrzymujemy nowe rodzaje broni, przy czym każda z nich wymaga odmiennego stylu walki. Warto przytoczyć kilka przykładów, jak chociażby rękawice Cestus, połączone łańcuchami z wielkimi, kolczastymi kulami, stanowią świetną broń dystansową, mogą także odrzucać zbyt blisko podchodzących do Kratosa wrogów. Co więcej, Kratos korzysta również z nowego systemu magii i ciekawych „artefaktów” (skrzydeła Ikara, Złote Runa).

W przypadku serii God of War istotny jest jeszcze jeden, kluczowy element, czyli walki z potężnymi bossami. W God of War III Remastered zrealizowane są jeszcze lepiej niż w poprzednich odsłonach cyklu. Ilość epickich starć została wyważona, interesującym dodatkiem jest możliwość kierowania uprzednio zranionymi przez nas potworami (wielkimi cyklopami).

god of war 3 boss

Na koniec warto wspomnieć jeszcze od jednym dodatkowym elemencie, który został zapowiedziany przez Sony Santa Monica. Wzorem The Last of Us: Remastered czy Driveclub w grze zostanie udostępniony tryb fotograficzny. Dzięki Photo Mode gracze będą mogli robić efektowne zdjęcia podczas starć z bossami, zwykłymi przeciwnikami i eksploracji wspaniałego otoczenia gry. Zdjęcia będzie można upiększać i oprawiać w graficzne ramki. Otrzymacie możliwość zabawy kolorami, nasyceniem barw oraz dostęp do różnych filtów.Oczywiście w przerwach od zabawy będziecie mogli publikować swoje zdjęcia na portalach społecznościowych typu Facebook bądź Twitter.

god of war 3 photo mode

 

W zasadzie to wszystko, co powinniście wiedzieć na temat gry God of War III Remastered. Tytuł ma pojawić się na rynku 15 lipca tego roku na PlayStation 4. Będzie to znakomita okazja dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie mieli okazji testować tej serii gier na PlayStation 3. Na koniec warto dodać, że gra trafi na półki sklepowe w niższej cenie niż premierowe gry w tym okresie – dla mnie bomba!

Konsolometr:

+ WSPANIAŁA PRZYGODA

+ SYSTEM WALKI

+ PODBITA OPRAWA GRAFICZNA…

…NIESTETY TYLKO PODBITA OPRAWA GRAFICZNA

BRAK DODATKOWEJ ZAWARTOŚCI

god-of-war-iii-remastered

Written By
More from Patryk

GRID Autosport – Limited Black Edition tylko w salonach Empik

GRID: Autosport trafi na rynek już pod koniec czerwca w wersjach na...
Read More