Valve wprowadza nowy system wyceny pakietów gier

Pakiety gier, takie jakie można kupić podczas wyprzedaży Humble Bundle, albo właśnie na platformie Steam, Valve’u, to gratka dla każdego gracza powiększającego swoją kolekcję. Problem w tym, że jest to oferta niekorzystna dla właścicieli wielu gier, co zwiększa szanse na powtórki. Valve próbuje rozwiązać ten problem.

Takie paczki gier to ogromna wygoda, ale i często oszczędność. W niższej cenie można dostać wiele gier o wspólnej tematyce, serii lub połączonych za sprawą autora. Problemem jest jednak to, że w dobie szalonych wyprzedaży gier cyfrowych, wiele osób posiada już to co mnóstwo pakietów proponuje.

W ten sposób ktoś chcący otrzyamć tylko bonusy lub inne przywileje wynikające z posiadania paczki gier, jest zmuszony ponownie zakupić już posiadane tytuły.Valve wpadło na pomysł, by brać to pod uwagę i obcinać ceny gier według biblioteczki gracza.

Póki co nowy system raczkuje. Na te chwilę paczki gigantów nie są brane pod uwagę, ale pakiety proponowane przez Valve, jak np. Half Life Complete, można już w tej chwili kupić taniej, bo po co płacić 65$ gdy można zapłacić 12, prawda?

Written By
More from Bartek Gabiś

Slashy Souls, niepotrzebny spin-off Dark Souls?

Uniwersum gier z serii Dark Souls może się pochwalić ogromną ilością oddanych...
Read More