Sprzedaż gier – Call of Duty: Advanced Warfare wiedzie prym

W sieci pojawiło się kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier wideo na terenie Wielkiej Brytanii. Sukces odnosi Call of Duty: Advanced Warfare oraz DriveClub, któego sprzedaż poszybowała w górę.

DriveClub jest bardzo udaną grą wyścigową, która stawia na rozgrywki wieloosobowe w sieci.
DriveClub jest bardzo udaną grą wyścigową, która stawia na rozgrywki wieloosobowe w sieci.

Zestawienie tradycyjnie przygotowała organizacja Chart-Track, która zajmuje się między innymi badaniem sprzedaży gier wideo na terenie Wielkiej Brytanii.

Pierwsze miejsce na liście należy w tym zestawieniu do Call of Duty: Advanced Warfare, które debiutowało między innymi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Strzelanina Sledgehammer Games wyprzedziła między innymi znakomicie radzące sobie na wyspach FIFA 15 oraz Grand Theft Auto V.

Największą niespodzianką, oraz ciekawostką, jest sprzedaż DriveClub. Według szacunków wzrosła ona aż o 999 procent (!). Ma to związek z Czarnym Piątkiem, który również obchodzono na terenie Wielkiej Brytanii. Zestawy PlayStation 4 wraz z DriveClub zostały bardzo mocno przecenione (z 385 funtów do 290). Dzięki temu gra wyścigowa trafiła z 33 miejsca na liście na 8.

1. CALL OF DUTY: ADVANCED WARFARE
2. FIFA 15
3. GRAND THEFT AUTO V
4. FAR CRY 4
5. ASSASSIN’S CREED: UNITY
6. POKEMON OMEGA RUBY
7. POKEMON ALPHA SAPPHIRE
8. DRIVECLUB
9. ASSASSIN’S CREED IV: BLACK FLAG
10. MINECRAFT: XBOX EDITION

[dzięki – http://www.videogamer.com/ps4/call_of_duty_advanced_warfare/news/uk_video_game_chart_black_friday_sales_shake_things_up_with_advanced_warfare_back_at_no_1.html]

Written By
More from Patryk

Wiemy już, kto pojawi się na okładce gry FIFA 16

Wiemy już, kto znajdzie się na polskiej okładce gry FIFA 16 na...
Read More