Resident Evil: Umbrella Corps, czyli nowa strzelanka od Capcomu

Firma Capcom na konferencji PlayStation zapowiedziała nową odsłonę serii Resident Evil o podtytule Umbrella Corps. Nie spodziewajcie się jednak horroru, ale gry akcji nastawionej na sieciowe rozgrywki oczywiście z udziałem zombies.

Capcom najwyraźniej nie chce wracać do klasycznej formuły Resident Evil tylko rozwijać tę markę w zupełnie inną stronę. Właśnie zapowiedziano grę Resident Evil: Umbrella Corps najprawdopodobniej na PlayStation 4 oraz Xbox One, która jest dynamiczną strzelaniną w klimatach Call of Duty. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to gracze mogą liczyć na bardzo wciągającą rozgrywkę w znanym klimacie.

Gracze mają okazję sprawdzić nawet pierwszy trailer gry, który opublikowano na YouTube. Widać wkład pracy oraz inspiracje topowymi strzelankami, jak chociażby Call of Duty czy Evolve. Rozgrywki będą prowadzone na stosunkowo niewielkim terenie, ale pełnym różnych przejść, korytarzy czy pomieszczeń. Co najważniejsze, wydaje się, że postać gracza będzie bardzo mobilna i skoczna, co z pewnością wpłynie na poziom wyzwania podczas sieciowych starć. Ponadto wprowadzone zostaną ataki bronią białą oraz kontrataki. Całość wygląda dobrze, ale trzeba poczekać na więcej materiałów wideo.

Oczywiście poza rywalizacją z drugą drużyną podczas starć na mapach będzie roiło się od zombie. Gracz musi na nich uważać i bardzo często sterowane przez komputer zombie odegra znaczącą rolę w walce. Będzie można ich używać jako tarcz, ale również wabić w miejsca, gdzie znajduje się drużyna przeciwna. Ciekawy patent, miejmy nadzieję, że zostanie również szerzej zaprezentowany wkrótce.

Resident Evil: Umbrella Corps nie ma ustalonej daty premiery, ani nawet platform docelowych. Zakładam że pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One. Czekamy na więcej informacji na ten temat oraz gameplay.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?t=79&v=XHaDGCRMav8″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55eff1d28f1e968801e3bf7f”]

Written By
More from Patryk

Nieco bliższe spojrzenie na HoloLens od Microsoftu

Na temat HoloLens wiemy coraz więcej. Technologia Microsftu daje rade i nawet...
Read More