PlayStation Vita ze słabszym wsparciem Sony?

Andrew House z Sony Computer Entertainment ogłosił dziś, że PlayStation Vita staje się systemem tylu ”legacy” no i rozpętało się piekło w sieci.

Szef Sony Computer Entertainment na specjalnej konferencji potwierdził, że firma przestanie wspierać pierwszy model konsoli PlayStation Vita. Fani zrozumieli to w ten sposób, że nie powstaną nowe gry na ten system.

sony banner

Nic bardziej mylnego. Sony zaprzestanie produkcji pierwszego modelu PlayStation Vita, ale nadal będzie wspierać go aktualizacjami. Andrew House podkreśla, że japońska korporacja nadal chce szukać miejsca dla PlayStation Vita w dzisiejszej branży i rozwijać zachodni rynek.

Pierwszym powodem do zadowolenia użytkowników konsoli może być fakt, iż już na E3 2015 zapowiedziane jest kilka nowych gier na ten system. Oczywiście, nie wiemy dokładnie jakie to gry, ale bardzo dobrze, że coś się w kwestii supportu PlayStation Vita dzieje.

Andrew House faktycznie dodał, że aktualnie najlepszym rynkiem dla konsoli PlayStation Vita jest Azja. Nie wyklucza to jednak obecności sprzętu na zachodzi. Sony chce rozwijać swój rynek mobilny. Koncern ma również koncentrować się na integracji handhelda z PlayStation Vue oraz PlayStation Now.

[dzięki – http://venturebeat.com/2015/05/27/sony-clarifies-legacy-platform-statement-our-portable-business-will-be-continued/]

[interaction id=”5567059528430a5757ee631d”]

Written By
More from Patryk

Michael Fassbender nigdy nie grał w gry z serii Assassin’s Creed, a wciela się w głównego bohatera filmu

Hollywood widziało już chyba wszystko, nawet to, że odtwórca głównej roli w...
Read More