Phil Spencer zapewnia, że powstanie kolejny Xbox i Microsoft ma długofalowe plany wobec konsol

Gigant z Redmond wcale nie planuje wycofywać się z rynku konsol stacjonarnych po zakończeniu wsparcia dla Xbox One. Wojna konsol dopiero się rozpoczyna, ale Microsoft potwierdza, że kolejna konsola powstanie.

Xbox One nie będzie ostatnią konsolą koncernu Microsoft, która pojawi się na rynku. Choć wielu analityków oceniało, że aktualna generacja konsol będzie ostatnią tego typu, to kres takim pogłoskom kładzie sam Microsoft, który zapowiada, że ma dalekosiężne plany wobec rynku konsol stacjonarnych.

Konsola Xbox One radzi sobie coraz to lepiej na całym świecie, więc włodarze giganta z Redmond są bardzo zadowoleni. Phil Spencer, szef dywizji Xbox, nie ukrywa, że ostatnie wyniki są bardzo pozytywne i między innymi dzięki temu firma może myśleć o przyszłości.

”Możesz oczekiwać kolejnej konsoli od nas […] Nasi najlepsi klienci, to klienci Xboksa i chce, by ci ludzie byli zaangażowani zarówno w Xboksa One i w nasze kolejne plany. Jestem tego w 100% pewny.”

Phil Spencer tym samym uspokaja fanów marki i daje zielone światło kolejnej konsoli Microsoftu. I dobrze, bowiem społeczność Xboksana całym świecie jest ogromna i korporacja z Redmond powinna to wykorzystać i rozwijać dalej. Xbox One to świetny sprzęt, a jakkolwiek jego następca by się nie nazywał (Xbox Two, Xbox 720, to tylko pierwsze typy przychodzące mi na myśl) z pewnością rozwinie markę.

Zarówno Xbox One, jak również PlayStation 4 są dopiero na początku cyklu obecności na rynku. Czeka nas zatem jeszcze kilka ”grubych” lat z wspaniałymi grami na obu platformach. Do czasu premiery następcy producenci powinni nas rozpieszczać kolejnymi, świetnymi grami.

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

Easter Egg z gry Batman: Arkham Knight zapowiada grę z Supermanem?

Szaleństwo na punkcie gry Batman: Arkham Knight dopiero się rozpoczyna, ale już...
Read More