Onimusha może powrócić na PlayStation 4?

Niegdyś zasłużona i uznana marka Onimusha dziś jest nieco zapomnianą trylogią firmy Capcom. Jest jednak szansa, że ten tytuł po wielu latach nieobecności może powrócić.

Marka Onimusha została zarejestrowana w urzędzie patentowym przez firmę Capcom. Szczegóły na temat nowej marki nie są nam jeszcze dokładnie znane. Miejmy jednak nadzieję, że chodzi o kompletnie nową grę z tej serii, a nie tylko kolejny remake, jakimi nam w ostatnich latach firma Capcom częstuje coraz częściej.

Onimusha to seria, która królowała na konsoli PlayStation 2, kiedy to Capcom miał znakomity pomysł na slashera z nieco wyższym poziomem trudności i w tamtych czasach z dobrą oprawą graficzną. Moim zdaniem jest to jedna z tych serii, którym powrót się po prostu należy i nie rozumem, jak Capcom mógł sobie odpuścić ten cykl. Pierwsza odsłona pojawiła się w 2001 roku, by zachwycić graczy klimatem grozy, ciekawą historią i inspiracja czerpanymi prosto z tradycyjnej japońskiej kultury.

Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce. Capcom aktualnie kończy prace nad odświeżoną wersją Resident Evil Zero, w przyszłym roku debiutuje z potężnym Street Fighter V, a więc zapowiedź Onimushy mogłaby być czymś rzeczywiście uzasadnionym i niesamowitym.

Ja osobiście czekam na ten tytuł, a jakie jest Wasze zdanie na temat powrotu serii Onimusha?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=s3mddCo00rk” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56556cc641f2d0122bb30d93″]

Written By
More from Patryk

2K Games już pracuje nad grą Mafia III?

Mafia III to jedna z najbardziej oczekiwanych zapowiedzi gier wideo. Legendarny cykl...
Read More