Obcy: Izolacja było produkowane pierwotnie jako horror z widokiem TPP. Twórcy opublikowali materiał wideo, dzięki któremu możecie sprawdzić, jak gra mogła wyglądać.

Creative Assembly opublikowali w sieci bardzo ciekawy materiał dotyczący gry Obcy: Izolacja. Okazuje się, że tytuł pierwotnie miał być grą z ujęcia TPP (third person perspektive), a więc z kamerą zza bohatera. Pomysł porzucono, ale gameplay zachowano i zdecydowano się zamieścić na DailyMotion.
Trzeba przyznać, że gra wyglądała całkiem nieźle w tej formie. Grafika w trybie TPP była już w bardzo zaawansowanym stadium, a więc twórcy musieli dosyć późno zdecydować się na zmianę konwencji. Creative Assembly chcieli z pewnością jeszcze bardziej wciągnąć graczy w to, co dzieje się na ekranie telewizora, stąd tez decyzja o wydaniu gry FPP.
Obcy: Izolacja jest dostępne na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz PC. Gra jest ciągle wspierana kolejnymi dodatkami fabularnymi przez producenta. Tytuł zebrał średnią ocen na serwisie Metacritic na poziomie 79 punktów.
[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/03/footage-of-alien-isolations-original.html]
۞ przez AGB-Media
