Nowa gra Star Wars inspirowana dokonaniami serii Uncharted?

Uncharted może mieć znaczący wpływ na nową grę w uniwersum Star Wars. Scenarzystka Amy Hennig pracowała wcześniej w Naugty Dog i chce wykorzystać swoje doświadczenie w pracy nad nową grą Electronic Arts.

Visceral Games pracuje aktualnie nad nową grą z uniwersum Star Wars na PlayStation 4 i Xbox One. Jedną z czołowych postaci w studiu jest scenarzystka Amy Hennig, która to wcześniej pracowała na sukces serii Uncharted. Jej zdaniem w nowej grze opowiadającej o wojnie Imperium z Rebeliom może być wiele charakterystycznych elementów dla Uncharted, a z pewnością dobry i efektowny scenariusz.

”Mamy podobne aspiracje, co twórcy serii Uncharted, by uchwycić ten klimat fantastycznych filmów przygodowych a’la Indiana Jones. Wszystko po to, by spełnić marzenia o odgrywaniu wielkiej roli w Gwiezdnych Wojnach. Można przecież odtworzyć tę filmową strukturę rozkładając na części poszczególne sceny, ich układ etc. To brzmi trochę cynicznie, ale takie nie jest.

Recepta na opowiedzenie historii z uniwersum Gwiezdnych Wojen leży w samych filmach. Wystarczy je odtworzyć dodając do nich dozę interaktywności.”

Wygląda więc na to, że faktycznie pomysł na nową grę Visceral Games jest bardzo dobry i możemy być spokojni o kwestię fabularną Star Wars.

Niestety Electronic Arts nadal ukrywa ten projekt i nie wiemy o nim nic, ponad to, że pracują nad nim bardzo doświadczeni w branży ludzie. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to gra FPP, czy może tak upragnione przez Electronic Arts TPP w otwartym świecie.

Nowe IP z pewnością zostanie zaprezentowane w przyszłym roku. Oby tylko firma Electronic Arts nie kazała nam czekać na ujawnienie gry do targów E3 2016, choć to bardzo prawdopodobne. Jak myślicie, będzie faktycznie hit w czystej postaci czy to tylko zagrywki marketingowe twórców?

[interaction id=”5626524041d4754d14747d15″]

Written By
More from Patryk

Otwarty świat tylko częściowo w Uncharted 4: A Thief’s End?

Naughty Dog uważa, że otwarty świat nie pasuje do gry Uncharted 4:...
Read More