Długofalowy plan Electronic Arts dotyczący gier z serii Star Wars potwierdzony

Mało Wam Star Wars Battlefront? Gra studia DICE to dopiero początek ekspansji marki Gwiezdnych Wojen w branży gier wideo. Electronic Arts zapowiada długofalową politykę wydawniczą nowych gier.

W sieci pojawiają się gorące informacje, jakoby firma Electronic Arts podpisała długoterminową umowę z wydawnictwem Disney, na mocy której tworzone będą kolejne gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zatem sukces Star Wars Battlefront to nie wszystko, co przygotowali dla nas przedstawiciele wydawnictwa Electronic Arts.

Blake Jorgensen z firmy Electronic Arts zdradził podczas imprezy Global Tech Conference, że jego pracodawca ma szeroko zakrojone plany, związane z marką Gwiezdnych Wojen. Dziś okazało się, że kilkuletnia produkcja gry Star Wars Battlefront to dopiero początek ekspansji tej marki w grach wideo. Jorgensen podkreślił, że podpisanie umowy z Disney’em to ogromna szansa dla wewnętrznych deweloperów współpracujących z firmą Electronic Arts. Umowa ma obejmować przede wszystkim wysokobudżetowe gry na PlayStation 4 oraz Xboksa One, ale również projekty na platformy mobilne.

Już za dwa dni na rynku debiutuje gra Star Wars Battlefront, a zatem na serwerach Electronic Arts rozpoczną się wielkie bitwy na wielu planetach. Później przyjdzie czas zastanowienia dla EA i najpewniej jakieś konkretne zapowiedzi nowych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Oby to były gry, które rzeczywiście odzwierciedlą klimat marki Star Wars.

Macie może jakieś konkretnie pragnienia dotyczące projektów spod znaku Gwiezdnych Wojen? Chcielibyście fabularną strzelaninę, grę przygodową, a może sandboksowe TPP?

[interaction id=”5626524041d4754d14747d15″]

Written By
More from Patryk

Lara Croft piękniejsza, niż kiedykolwiek w Rise of the Tomb Raider

Po konferencji Microsoftu nikt nie miał wątpliwości, że Lara Croft została królową...
Read More