Komiks Polski Duch pod patronatem Projekt Konsola

Serwis Projekt Konsola postanowił wesprzeć kolejny pomysł fundowany na portalu PolakPotrafi.pl. Tym razem przedstawiamy Wam komiks Polski Duch, który opowiada o szarej codzienności naszego kraju.

PolakPotrafi.pl to polski odpowiednik serwisu Kickstarter, który pomaga finansować ciekawe projekty z branży rozrywkowej.
PolakPotrafi.pl to polski odpowiednik serwisu Kickstarter, który pomaga finansować ciekawe projekty z branży rozrywkowej.

Projekt Konsola postanowiło wesprzeć kolejny pomysł rodzimych autorów na platformie Polak Potrafi. Tym razem jest to projekt z branży rozrywkowej w formie komiksu. Polski Duch opowiada autentycznej, polskiej rzeczywistości i problemach z nią związanych. Głównym bohaterem komiksu jest Karol, sfrustrowany inteligent, który mimo wielu prób i podążania obraną przez siebie ścieżką nie odniósł większego sukcesu. Protagonista zostaje wciągnięty w większą aferę kryminalną, która na dobre zmienia jego życie.

”Postanowiliśmy zrobić komiks o tej części społeczeństwa, której nie widać na afiszach. O pokoleniu bezrobotnych magistrów, o zbiurokratyzowanym państwie, o chciwości, która toczy naród, o wszystkim tym, co wychodzi z każdego kąta, ale oficjalnie udaje się, że tego nie ma, a mówienie o tym głośno leży w złym tonie. Wszystko to doprawiliśmy solidną dawką czarnego humoru i ironii, którą może zrozumieć jedynie ten, kto wychował się w kraju nad Wisłą.” – autorzy komiksu Polski Duch

Z większą ilością informacji oraz oficjalnymi planszami możecie zapoznać się na blogu zespołu pracującego nad tym wydawnictwem. Autorzy potrzebują kwoty 5 000 złotych, aby wydać projekt w formie papierowej. Wsparcie kwotą 15 złotych gwarantuje Wam dostęp do komiksu w wersji PDF, zaś za uiszczenie kwoty 25 złotych otrzymacie wersję tradycyjną (papierową). Wyższe kwoty dotowania projektu to szansa na otrzymanie świetnych nagród, takich jak plakaty, oficjalne koszulki z emblematem Polski Duch, czy nawet spotkanie z twórcami!

Polski Duch zapowiada się niezwykle ciekawie. Zbiórka potrwa do 25 sierpnia tego roku. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun komiksu, jesteście zainteresowani rodzimym superbohaterem?

Written By
More from Patryk

Crytek chce poprawić swoją reputację wysokiej jakości grami

Firma Crytek w ostatnim okresie przeżywa pewne problemy personalne, które negatywnie wpłynęły...
Read More