Jade Raymond przygotuje Electronic Arts rozbudowaną grę TPP, może kolejne Star Wars?

Electronic Arts niczym Ubisoft chce mieć swoją rozbudowaną grę akcji z perspektywy TPP. Najlepiej w otwartym świecie i najlepiej od twórczyni Assassin’s Creeda.

W trakcie eventu Global Technology Conference w San Francisco firma Electronic Arts ujawniła więcej ciekawych informacji na temat marki Star Wars. Jeden z przedstawicieli korporacji, Blake Jorgensen, zdradził, że EA przymierza się do eksplorowania nowego gatunku gier, z którym jeszcze nie miała wcześniej styczności. Mowa tutaj o popularnych w ostatnich czasach produkcjach TPP, umiejscowionych w otwartym świecie (sandbox).

Za wysokobudżetowy projekt będzie odpowiadała, znana wcześniej z pracy w Ubisofcie, Jade Raymond, czyli pomysłodawczyni serii Assassin’s Creed. Rozpoczęła ona projekt ambitnej gry, będącej odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie graczy w tym gatunku.

Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych konkretów, jednak pierwsze co przychodzi do głowy, to pamiętne Star Wars 1313, które faktycznie aspirowało do bycia wysokobudżetowym TPP akcji w świecie Gwiezdnych Wojen. Jest wielce prawdopodobne, że to właśnie w tę stronę chciałoby pójść oddelegowane do produkcji studio w Montrealu.

Na koniec, warto jeszcze pamiętać, że Motive Studios, z Jade Raymond na czele, będzie pracowało nad swoim przedsięwzięciem oraz wspierało Visceral Games, działające przy zapowiedzianym jakiś czas temu, choć wciąż okrytym tajemnicą, tytule, którego akcja także toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gra Raymond może, ale wcale nie musi, być kolejną grą w klimatach Star Wars. Można również stworzyć tytuł oparty bardziej na wydarzeniach historycznych (wzorem Assassin’s Creed), ale świeży i z ciekawymi pomysłami.

Warto czekać na zapowiedzi płynące z obozu Electronic Arts. Jeżeli Jade Raymond faktycznie pracuje nad wysokobudżetowym projektem, to warto za tę grę trzymać kciuki.

[interaction id=”55ffd9f4f94584352d223aa6″]

Written By
More from Patryk

Snowdrop, czyli technologia wspierająca grę The Division i wizualizacja Nowego Jorku

Studio Massive Entertainment podzieliło się z nami informacjami na temat silnika graficznego...
Read More