Hideo Kojima założył nowe studio i rozpoczął współpracę z Sony

Wielkie wydarzenie trafiło się nam pod koniec roku. Hideo Kojima cały rok prowadził spór z firmę Konami, aby w grudniu, moment przed świętami zawiązać współpracę z Sony.

Wielki producent i reżyser, kreator, motywator i inspirator Hideo Kojima ponownie otwiera swoje studio Kojima Productions i rozpoczyna ekskluzywną współpracę z firmą Sony PlayStation.

Wiadomość tę ogłosił szef Sony Computer Entertainment – Andrew House – w komunikacie opublikowanym w serwisie YouTube w towarzystwie samego Hideo Kojima, a japońska firma wydała też specjalne oświadczenie w tej sprawie.

”Historia PlayStation to historia innowacji i świetnych nowych marek. Kojima odgrywał dużą rolę w jej tworzeniu i w związku z tym jesteśmy zachwyceni, że wybrał PlayStation, aby tutaj tworzyć swój nowy projekt. Nie możemy doczekać się współpracy nad jego nową grą” – powiedział Andrew House.”

Plotki oraz pogłoski na temat sporu na linii Hideo Kojima – Konami, pojawiły się jeszcze przed wydaniem najnowszej części Metal Gear Solid 5: Phantom Pain. Popularny Geoff Keighley, producent The Game Awards stwierdził swego czasu, iż Konami „zakazało” Kojimie zjawienia się na gali w celu odebrania nagrody za MGS V. Szczęśliwie producent będzie kontynuował swoją karierę.

Sony Computer Entertainment potwierdza, że platformą docelową Kojima Productions będzie konsola PlayStation 4. Możemy być pewni, że Kojima będzie pracował nad ekskluzywną grą na konsolą japońskiego giganta. Jak za starych, dobrych czasów, kiedy był nierozerwalnie połączony z PlayStation.

Może powrót czegoś w stylu Silent Hills?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=annuTcmB1rw” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Gameplay z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na nowych screenach

Materiałów z nowego Wiedźmina jest coraz więcej, dziś otrzymaliśmy nowe screeny przedstawiające...
Read More