Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy – pierwsze recenzje najnowszej części popularnej sagi

Już za parę dni kinomaniacy tysiącami ruszą do kin w Polsce, bowiem na srebrny ekran trafi film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy. Dziś pojawiają się jego pierwsze recenzje.

Po średnio udanej, ale niezwykle popularnej, trylogii prequeli Star Wars i przejęciu marki przez firmę Disney można było mieć spore obawy o jakość nowego filmu. Okazuje się jednak, że film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy podoba się zachodnim recenzentom, którzy rozpływają się nad nowym dziełem w swoich tekstach. W sieci pojawiły się już pierwsze oceny tej produkcji – same pozytywne.

Na stronie Variety można przeczytać, że J.J. Abrams zrobił swój film na bardzo wysokim poziomie, to po pierwsze. Redaktor The Verge podkreśla natomiast, ze marka “Gwiezdnych Wojen” stoi otworem przed nowymi pokoleniami, chwaląc praktycznie wszystkie aspekty wykonania filmu, to po drugie. Zaś bardziej zbliżony do graczy IGN postawił filmowi wlepić 8.8/10, chwaląc dobrze zrealizowanych bohaterów i świetne sekwencje akcji. Na koniec The Guardian ze swoją maksymalną oceną (5/5).

Z drugiej strony warto również przytoczyć komentarz samego reżysera, który przed premierą rzuca nieco nowego światła na swoją pracę.

Reżyser wyjaśnił też, że nowe filmy postarają się odpowiedzieć na pytania takie jak: ”Dlaczego ta historia jest warta opowiedzenia? Kim są postacie ważne dla fabuły i dlaczego się z nimi utożsamiamy?” J.J. Abrams zdradził również, że zamierza opowiedzieć dalsze losy Imperium, Republiki, przyszłość Hana, Lei, Luke’a i pozostałych bohaterów uniwersum.

Wybieracie się do kina na film Gwiezdne Wojny: Przebudznie Mocy? Premiera już 18 grudnia.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=P8248pLA9d8″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Projekt Konsola na Twitch.tv – wieczorne granie w Metal Gear Online #2

Projekt Konsola jest na platformie Twitch.tv i zaprasza wszystkich fanów gier na...
Read More