Gabe Newell twierdzi, że Steam Machines są mocniejsze od konsol

Wieści o Steam Machines w ostatnich miesiącach trochę mało, ale Gabe Newell z firmy Valve zdecydował wypowiedzieć się na ten temat i stwierdził, że sprzęty są lepsze od PlayStation 4 i Xbox One.

Jeszcze w listopadzie na rynku zadebiutują pierwsze egzemplarze sprzętu Steam Machines. Premierę trzeba jakoś ”podkręcić”, zatem na temat przyszłości tych sprzętów do grania zdecydował wypowiedzieć się sam Gabe Newell, założyciel firmy Valve. Zdaniem tej popularnej postaci konsole nie będą miały łatwo w starciu z Valve, a same Steam Machines ponoć są lepsze od PlayStation 4 i Xbox One.

”W cenach konsol otrzymamy sprzęty przykładowo od firm taki jak Alienware, które będą szybsze niż dzisiejsze konsole PlayStation 4 i Xbox One. W tej sytuacji, w tym samym przedziale cenowym, otrzymasz bardziej wydajną platformę, która zaoferuje wszystko to co komputer osobisty z dostępem do internetu.”

Odważne słowa i możliwe, że trochę nie przemyślane. Jeżeli mowa o Steam Machines, to ceny tych sprzętów mają wahać się pomiędzy 1700 złotych, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zatem jeżeli faktycznie któreś Steam Machine zostanie o wiele wydajniejsze od PlayStation 4 i Xbox One, to raczej mało kogo będzie na ten gadżet stać. Można zatem powątpiewać, czy najtańsze wersje tego systemu pozwolą na efektowną rozgrywkę w takie gry jak Project CARS, Fallout 4 czy chociażby Batman: Arkham Knight.

Na koniec warto również przypomnieć o pozycji konsol Sony i Microsoftu na rynku, gdzie PlayStation 4 jest zdecydowanym liderem i sprzedało się już w wielomilionowej ilości. Czy Steam Machines mają szansę nawiązać walkę rynkową z klasycznymi konsolami i zachęcić do siebie graczy?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=s-8fosQBJGs” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”563b590458d1f96a2cee694e”]

Written By
More from Patryk

Alien: Isolation – dźwięki Obcego wbijają w fotel!

W sieci pojawił się dziennik dewelopera do gry Alien: Isolation. Twórcy gry,...
Read More