Znakomita sprzedaż PlayStation 4, tylko w ostatnim kwartale 4 miliony egzemplarzy

W sieci pojawił się raport finansowy firmy Sony, która ma powody do zadowolenia. Korporacja zanotowała kolejny, obfity okres dla konsoli PlayStation 4.

Sprzedaż PlayStation 4 stale rośnie i konsola nie powinna obawiać się konkurencji na rynku globalnym. Szczególnie jeżeli mowa o ostatnim kwartale finansowym, w którym to sprzedano aż 4 miliony zestawów konsoli Sony. Japońska korporacja ma powody do zadowoleni i dystansuje się od konkurencyjnego Xbox One oraz zupełnie w tyle zostawia Nintendo Wii U.

W sieci pojawiły się konkretne dane na temat sprzedaży konsoli.  Koncern podaje, że udało się sprzedać sklepom detalicznym od premiery PlayStation 3 do 30 września aż 29,3 mln egzemplarzy konsol. Warto podkreślić, że tylko w ostatnim kwartale, trwającym od 1 lipca do 30 września firma sprzedała sklepom 4 miliony egzemplarzy Play Statoin 4.

Co ciekawe, w analogicznym okresie poprzedniego roku korporacja zakończyła kwartał sporą stratą finansową. Dziś jest już jednak dużo lepiej, a dział „Gier i Usług Sieciowych” poinformował, że zanotowano jeden z najlepszych okresów w historii. Ten właśnie oddział firmy Sony odnotował sprzedaż większą o 16,5 procent w porównaniu z drugim kwartałem fiskalnym ubiegłego roku, tym samym zarabiając ok. 200 mln dolarów. Koncern ma jednak problem ze słabnąca sprzedażą PlayStation 3.

To wiele znaczy dla siły PlayStation na rynku globalnym i samych graczy, bo przecież stopniowo powiększa się ilość użytkowników PlayStation 4. Jak na taką sytuację zareagują przedstawiciele Microsoftu?

[interaction id=”55f2c6668f1e968801f1dc61″]

Written By
More from Patryk

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii – Titanfall ponownie na szczycie

Firma Chart Track przygotowała dla nas zestawienie najlepiej sprzedających się gier w...
Read More