Final Fantasy VII kontra Final Fantasy VII Remake – zobacz jak zmieniła się ta gra

Square Enix przygotowuje wielki remake kultowego Final Fantasy VII z PlayStation na PlayStation 4. Gry dzieli kila epok w branży gier wideo, ale łączy ten sam potężny klimat.

Square Enix zdecydowało się na nietypową formę dystrybucji gry Final Fantasy VII Remake, co zderzyło się z krytyką fanów. Jednocześnie nie możemy zapomnieć, że Japończycy przygotowują remake pełną gębą. Zobaczcie ciekawe porównanie grafiki odświeżonej wersji gry i oryginału.

Zobaczyliśmy na dzień dzisiejszy tylko jeden fragment rozgrywki z PlayStation Experience 2015, aczkolwiek film pozwolił przygotować ciekawe porównanie. Dziś możecie tutaj zobaczyć kompilacje urywków z oryginału (wersja na PlayStation 4, czyli port z PC) z najnowszą edycją odświeżoną na silniku graficznym Unreal Engine 4.

Oczywiście porównywanie oryginału do remake’u nie ma sensu. Miasteczko Midgar w nowej wersji ma być ogromne i pozwalać na dużo więcej, aniżeli kiedyś. Warto jest jednak podkreślić, że faktycznie Square Enix dbają o swoją kultową grę i starają się rozbudować remake do granic możliwości. Trzeba im dać kredyt zaufania, bo to możliwe, że epizodycznie ten tytuł będzie o wiele bogatszy w zawartość.

Ile w tym prawdy, dowiemy się po premierze na PlayStation 4 już w przyszłym roku. To będzie dobry rok dla fanów gier Square Enix, bowiem na rynku pojawi się również ”piętnastka”.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=Qu7ftlnW0s0″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Premiera Total War: Atilla na PC oraz debiutancki trailer

Dziś debiutuje na rynku strategia czasu rzeczywistego autorstwa Creative Assembly. Długo oczekiwane...
Read More