Dontnod, twórcy świetnego Remember Me, mogą zbankrutować?

Remember Me okazało się być ciekawym, autorskim tytułem studia Dontnod. Francuski deweloper ma jednak spore kłopoty i jak donoszą zagraniczne media, może dojść do zamknięcia studia.

remember-me-banner

Capcom zlecił projektantom z Dontnod napisanie autorskiego projektu, który osadzono w realiach Paryża niedalekiej przyszłości. Remember Me jest reprezentantem gatunku gier akcji, z naciskiem na fascynującą walkę i eksplorację otoczenia. Gra wprowadziła ciekawy pomysł, zaglądania do umysłów przeciwników i szafowania ich wspomnieniami. Tym samym, w ”głowach” oponentów możemy szukać odpowiedzi na frustrujące nas pytania, rozwiązania zagadek i kluczowych wydarzeń w scenariuszu. Główną bohaterką gry jest seksowna Nilin, która zbuntowała się przeciwko systemowi władzy, ktoś jej wyczyścił pamięć i stał się jej największym zagrożeniem. Projekt został średnio przyjęty przez recenzentów, a jak donoszą francuskie serwisy, studio Dontnod może zostać zamknięte. Paryski deweloper został założony przez niejakiego Oscara Guilberta, który wcześniej współpracował z firmą Criterion. Gra została wydana przez japoński Capcom, który wiązał, i miejmy nadzieję że nadal to robi, z grą wielkie nadzieje. Pierwsza część miała być wstępem do większej marki, której kolejne odsłony mogą zostać wydane w niedalekiej przyszłości. 

Dziś w sieci zagrzmiało, ponieważ serwisy informacyjne rodem z Francji donoszą o słabej formie finansowej studia. Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko, że prawdopodobnie Dontnod szykuje się do ogłoszenia bankructwa, ale oficjalnych informacji i szczegółów brak. Remember Me może pochwalić się porządną średnią na serwisie Metacritic, która plasuje się na pułapie 72/100, a więc całkiem nieźle. Gra została wydana na PlayStation 3, Xboksa 360, jak również komputery osobiste. Może wśród Was są fani marki, dajcie znać czy chcielibyście zagrać w kontynuację?

dzięki [ gamasutra

Written By
More from Patryk

Xbox One najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjendoczonych

Organizacja NPD opublikowała raport dotyczący między innymi sprzedaży gier wideo oraz konsol...
Read More