Dlaczego nie ma jeszcze filmu GTA?

gta_iv-film-pelnometrazowy-projektkonsola-pl-small

W sieci dzisiaj pojawiło się sporo informacji dotyczących filmowi poświęconemu GTA. A właściwie tematowi dalczego tego typu produkcja jeszcze nie powstała. Tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać. Zawładnął on umysłami, monitorai, klawiaturami i padami praktycznie kilku pokoleń graczy. Tytuł przeszedł ewolucję od gry z rzutem 2d od góry do 3d (chociaż przez nas oldschoolowców rozumianego nieco inaczej niż dzisiejsze pojęcie stereoskopowego 3D).

No właśnie – dalczego nie ma jeszcze filmu? God damn it! Dlaczego dochodowa franczyza, a właściwie kura znosząca złote jaja nie została jeszcze wykorzystana w Hollywood? A no dlatego, że w Rockstarze siedzą ludzie mający do tego wszystkiego dystans. Trzeba by rzec, że chyba właściwy.

W wywiadzie dla Hollywood reporter Dan Houser, współzałożyciel Rockstar, mówi “Właściwie wszystkie filmy robione na podstawie gier są okropne, podczas gdy gry robione na podstawie filmów – też są całkiem beznadziejne”.

“Jeśli czujesz, że coś ma jakąś uniwersalną wartość i mogłoby zaskoczyć w innym medium, a nie chodzi tylko o robienie łatwej kasy, to na pewno warto się nad tym pochylić.” mówi Houser. “Zbyt często jednak celem jest po prostu spieniężenie popularności danej gry, książki, wokalisty itp i wtedy przynosi to mizerny efekt.”

Deweloperzy pracujący na LA Noire tego studia będą specjalnymi prelengentami na nadchodzącycm Tribeca Film Festival, ale w świetle tej wypowiedzi nie ma co mieć nadziei na kinowe zapędy studia. Houser mówi, że sprawdzali rynek filmowy, ale nic z tego narazie nie wynika. Narazie.

“jeśli mielibysmy przystąpić do produkcji filmu, chcielibyśmy zrobić to sami.” mówi Houser, “albo przynajmniej współpracować z najbardziej uzdolnionymi twórcami. Jeśli efekt byłby kiepski, wiedzielibyśmy, że sami polegliśmy na własnych warunkach.”

Tymczasem w zeszłym roku w internecie pojawił się 1,5 godzinny film w całości osadzony wewnątrz GTA IV. Robi to niesamowite wrażenie. I kto powiedział, że GTA nie wkroczyło na wielkie ekrany?

 

 
The trashmaster (nouvelle version nouvelle… przez murakawa

Issa M

Tags from the story
, ,
Written By
More from Aleks

Kilkanaście screenów z Drakengard 3

W Sieci pojawiła się spora liczba zdjeć z Drakengard 3, bardzo krwistego...
Read More
gta_iv-film-pelnometrazowy-projektkonsola-pl-small

Dlaczego nie ma jeszcze filmu GTA?

" />