Autorzy serii Fable pracują aktualnie nad nową marką

Lionhead Studios znane jest przede wszystkim z gier z serii Fable. Aktualnie pracują nad Fable Legends, ale okazuje się, że zespół kombinuje coś przy nowej marce nie związanej z wcześniejszymi dokonaniami.

Fable to znana i lubiana marka gier wideo. Przez lata ewoluowała z klasycznego RPG w cyfrową opowieść dla wszystkich.
Fable to znana i lubiana marka gier wideo. Przez lata ewoluowała z klasycznego RPG w cyfrową opowieść dla wszystkich.

Lionhead Studios aktualnie pracuje nad grą Fable Legends. Tytuł ma trafić tylko na konsolę Xbox One. Zespół pracuje nad grą od dłuższego czasu, ale część deweloperów została oddelegowana do prac nad nową marką.

Na ten temat z redakcją niemieckiego Eurogamera rozmawiał szef studia, niejaki John Needham. Wyjawił on, że projektem na ten moment zajmuje się osiem osób, pod przewodnictwem Garry’ego Carra. Zespół zajmuje się nowymi projektami, ale wspiera również tryby wieloosobowe dla wspomnianego Fable Legends, które ma pojawić się na rynku dopiero w 2015 roku.

”W firmie mamy zespół około ośmiu ludzi, starających się zbudować naszą nową, wielką serię – mówi menedżer. Zajmują się kilkoma prototypami dla całkiem nowej gry, bez związku z Fable. Pracują także nad nowościami, jakie możemy dodać do Fable Legends.Podstawowym założeniem dla tej grupy jest wymyślenie nowej serii i mamy nadzieję, że będziemy mogli zacząć rozmawiać na ten temat w przyszłym roku.  W historii studia mamy wspaniałe serie, ale problemem są prawa do ich własności. Zainwestujemy oczywiście więcej czasu w Fable, ale wkrótce pokażemy także coś nowego.”

Lionhead to przede wszystkim legendarna marka Black & White, oraz wspominane tutaj Fable. Deweloper jednak nie jest w posiadaniu praw wydawniczych dla Black & White, toteż pragnie zachwycić publikę nowym projektem. Gry z tego studia cechuje baśniowy klimat, nowatorskie rozwiązania oraz świetna oprawa graficzna. Czekamy na efekty ich pracy.

Written By
More from Patryk

The Last of Us Reclaimed Territories – rzućcie okiem na świeży trailer dodatku DLC

The Last of Us Reclaimed Territories to kolejne rozszerzenie fabularne do gry...
Read More