Komiks Polski Duch pod patronatem Projekt Konsola

Serwis Projekt Konsola postanowił wesprzeć kolejny pomysł fundowany na portalu PolakPotrafi.pl. Tym razem przedstawiamy Wam komiks Polski Duch, który opowiada o szarej codzienności naszego kraju.

PolakPotrafi.pl to polski odpowiednik serwisu Kickstarter, który pomaga finansować ciekawe projekty z branży rozrywkowej.
PolakPotrafi.pl to polski odpowiednik serwisu Kickstarter, który pomaga finansować ciekawe projekty z branży rozrywkowej.

Projekt Konsola postanowiło wesprzeć kolejny pomysł rodzimych autorów na platformie Polak Potrafi. Tym razem jest to projekt z branży rozrywkowej w formie komiksu. Polski Duch opowiada autentycznej, polskiej rzeczywistości i problemach z nią związanych. Głównym bohaterem komiksu jest Karol, sfrustrowany inteligent, który mimo wielu prób i podążania obraną przez siebie ścieżką nie odniósł większego sukcesu. Protagonista zostaje wciągnięty w większą aferę kryminalną, która na dobre zmienia jego życie.

”Postanowiliśmy zrobić komiks o tej części społeczeństwa, której nie widać na afiszach. O pokoleniu bezrobotnych magistrów, o zbiurokratyzowanym państwie, o chciwości, która toczy naród, o wszystkim tym, co wychodzi z każdego kąta, ale oficjalnie udaje się, że tego nie ma, a mówienie o tym głośno leży w złym tonie. Wszystko to doprawiliśmy solidną dawką czarnego humoru i ironii, którą może zrozumieć jedynie ten, kto wychował się w kraju nad Wisłą.” – autorzy komiksu Polski Duch

Z większą ilością informacji oraz oficjalnymi planszami możecie zapoznać się na blogu zespołu pracującego nad tym wydawnictwem. Autorzy potrzebują kwoty 5 000 złotych, aby wydać projekt w formie papierowej. Wsparcie kwotą 15 złotych gwarantuje Wam dostęp do komiksu w wersji PDF, zaś za uiszczenie kwoty 25 złotych otrzymacie wersję tradycyjną (papierową). Wyższe kwoty dotowania projektu to szansa na otrzymanie świetnych nagród, takich jak plakaty, oficjalne koszulki z emblematem Polski Duch, czy nawet spotkanie z twórcami!

Polski Duch zapowiada się niezwykle ciekawie. Zbiórka potrwa do 25 sierpnia tego roku. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun komiksu, jesteście zainteresowani rodzimym superbohaterem?

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – patch 1.08 dostępny na wszystkich platformach

CD Projekt RED opublikowali w sieci kolejną aktualizację gry Wiedźmin 3: Dziki...
Read More