Znamy japońską datę premiery gry Dark Souls 3

Sukces Bloodborne wpłynął na datę premiery gry Dark Souls 3. Wiemy już, kiedy ten tytuł pojawi się na rynku w Japonii. Gracze w Kraju Kwitnącej Wiśni zagrają na początku 2016, a kiedy reszta świata?

Firma From Software zapowiedziała, że wyda grę Dark Souls 3 w Japonii już z dniem 24 marca na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Gra ma ukazać się w pakiecie z oficjalną ścieżką dźwiękową oraz drukowaną mapką świata gry. Pierwsze zdjęcie zestawu możecie zobaczyć poniżej. Zapowiada się fajnie, aczkolwiek bez większych fajerwerków.

Oczywiście nadal nie wiemy, kiedy premiera gry Dark Souls 3 odbędzie się na zachodnim rynku. Warto jednak odwołać się do historii serii, z której wynika, że gry z tego cyklu na zachodzie pojawiały się niedługo po premierze w Japonii. Można więc założyć, że w Dark Souls 3 przyjdzie nam zagrać jeszcze w I kwartale 2016 roku. Dark Souls 2 pojawiło się na świecie w tym samym okresie, zaś pierwsza odsłona serii potrzebowała dwóch tygodni, aby po Japonii trafić do Stanów Zjednoczonych, a miesiąca, by zadebiutować w Europie.

Trzecia odsłona serii została zaprezentowana dopiero w tym roku. Tytuł ma być największą odsłoną w historii cyklu, która jest od podstaw przygotowywana z myślą o PlayStation 4 oraz Xbox One. Po sukcesie Bloodborne, które jest nieco inną grą od Dark Souls, Hidetaka Miyazaki chce wrócić do mrocznych i wymagających standardów, jakimi cechuje się własnie seria Souls.

[efsnotification type=”alert” style=”radius” close=”false” ]Dark Souls to fabularna gra akcji, której światowa premiera odbyła się 22 września 2011 w Japonii na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Jest to duchowy następca jednej z najtrudniejszych gier siódmej generacji gier wideo, czyli kultowego Demon’s Souls. Gra sprzedała się w liczbie 1,3 miliona egzemplarzy. Druga odsłona pojawiła się na rynku w roku 2014.[/efsnotification] [efsthumbnail sdsd src=”https://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/dark-souls-iii-map-soundtrack.jpg”]
Written By
More from Patryk

Jakie są ulubione gry na legendarne PlayStation w Japonii?

Z okazji 20 urodzin pierwszej konsoli PlayStation zorganizowano badanie wśród Japończyków, podczas...
Read More